MAŁE PIĘŚCI: KONKURS WARSZAWSKI

Jakub Biłuński, Opracowanie własne

2016-12-25

W przyszłym tygodniu czeka Was premiera szkicu fragmentu księgi plugawej, którą pod koniec 2017 roku opublikuje wydawnictwo Gniew Boży. ''Szlakiem awantur. Brudny przewodnik po powojennej Warszawie'' to rzecz poświęcona wszystkiemu, co w stolicy najpiękniejsze: meczom bokserskim, ulicznej przemocy, drobnej i zorganizowanej przestępczości, szeroko pojętej sztuce marginesu. Czytelnicy znajdą się w samym środku akcji, przechadzając się szlakami Warszawy niczym współcześni flanerzy o punkowej proweniencji - członkowie subkultury, na którą składa się bezcelowe spacerowanie po ulicach, kontemplowanie miejskiego fermentu oraz wielogodzinne obserwowanie. Brud w najczystszej postaci. 

Dziś zadajemy Wam pytanie konkursowe związane z warszawskimi awanturami: jak nazywał się zmarły w 2011 roku polski prozaik, scenarzysta filmowy oraz scenarzysta telewizyjny, który w latach 1952-60 uprawiał boks w stołecznym klubie Polonia? Warto również poszerzyć odpowiedź o kilka ciekawostek.

Czekamy na Wasze odpowiedzi w sekcji komentarzy. Możecie je również przesyłać na adres e-mail: bilunski.jakub@gmail.com. Autorzy najdokładniejszych i najciekawszych odpowiedzi otrzymają książki Marka Nowakowskiego. ''Najwarszawściejszy z pisarzy'' jest jednym z głównych źródeł cytatów, które współtworzą brudny przewodnik.

***

''Szlakiem awantur. Brudny przewodnik po powojennej Warszawie'', wydawnictwo Gniew Boży, premiera: grudzień 2017