MILLER: KLICZKO WYGRA, PRAŁ JOSHUĘ NA SPARINGACH

Redakcja, fighthype.com / boxingscene.com

2016-12-25

Niepokonany amerykański ciężki Jarrell Miller (18-0-1, 16 KO) nie daje Anthony'emu Joshui (18-0, 18 KO) większych szans w zaplanowanej na 29 kwietnia walce z Władimirem Kliczką (64-4, 53 KO).

- Myślę, że Władimir na pewno pokona AJ-a. Jeśli tego nie zrobi, będzie to jego koniec. Wielokrotnie ze sobą sparowali, to było góra dwa lata temu. Władimir go wtedy prał. Wystarczy jeden cios. Joshua jest najbardziej przecenianym zawodnikiem w wadze ciężkiej - twierdzi pięściarz z Nowego Jorku.

28-letni Amerykanin ma nadzieję, że wkrótce sam włączy się do gry na szczycie królewskiej kategorii. Liczył na walkę z Hughie'em Furym (20-0, 10 KO), ale póki co do niej nie dojdzie.

- Fury nie chciał walczyć w czteroosobowym turnieju eliminacyjnym. Ja miałem walczyć z nim, a Joseph Parker z Andym Ruizem Jr. Teraz nagle, po tym jak Parker nie zaprezentował się zbyt dobrze [w walce z Ruizem Jr], Frank Warren chce, aby Hughie jednak dołączył do zabaw. On stracił już swoją szansę, to po pierwsze. Po drugie, oblał test antydopingowy i ciągle nie wyjaśniono tej sprawy - mówi Miller.

- Mamy teraz duży bałagan w wadze ciężkiej i sądzę, że jeśli kibice i media nie zaczną tego nagłaśniać, nic się nie zmieni - dodaje.