Archiwum wiadomości z dnia: 2016-12-21

 


SZEF WBC: STIVERNE NIE DOSTANIE PASA TYMCZASOWEGO BEZ WALKI

Mauricio Sulaiman, prezydent federacji World Boxing Council, wykluczył możliwość nadania Bermane'owi Stiverne'owi (25-2-1, 21 KO) tytułu mistrza świata wagi ciężkiej w wersji tymczasowej. Haitańczyk z kanadyjskim paszportem w sobotę miał zaboksować o ten pas, ale Aleksander Powietkin wpadł na jednej z kontroli antydopingowych i szansa przeszła mu obok nosa.


JOSHUA-KLICZKO: WBA NARZUCA LUISA ORTIZA DLA ZWYCIĘZCY

W kuluarach mówiło się dotąd, że jeśli Anthony Joshua (18-0, 18 KO) pokonałby Władimira Kliczkę (64-4, 53 KO) pod koniec kwietnia, jego kolejnym rywalem miałby być Kubrat Pulew. Sprawa jest już chyba jednak nieaktualna. Władze federacji WBA nakazują bowiem, by zwycięzca starcia Joshuy z Kliczką w kolejnej walce spotkał się z obowiązkowym pretendentem, czyli Luisem Ortizem (27-0, 23 KO).


NA HORYZONCIE WALKA SMITHA JR Z MONAGHANEM?

To znakomity okres dla Joe Smitha Jr (23-1, 19 KO). W kończącym się roku zanotował trzy zwycięstwa przed czasem, w tym dwa bardzo wartościowe - z Andrzejem Fonfarą oraz Bernardem Hopkinsem. Kto teraz dla mocarza z Long Island? Swoją propozycję składa już sławny promotor Bob Arum.TRENER WILDERA: WAWRZYK NIE BYŁ DOTĄD W RINGU Z KIMŚ TAKIM

- Mamy nadzieję, że wkrótce wszystko sfinalizujemy i ogłosimy już oficjalnie - mówi Jay Deas, trener i menadżer Deontaya Wildera (37-0, 36 KO). To właśnie on odkrył i ukształtował talent aktualnego mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBC. "Brązowy Bombardier" w piątej obronie tytułu ma skrzyżować rękawice z naszym Andrzejem Wawrzykiem (33-1, 19 KO).