Archiwum wiadomości z dnia: 2016-12-18

 


HOPKINS: ON MOCNO BIJE, ALE CHYBIAŁ - SMITH JR: TO WIELKI MISTRZ

- Frustrowałem go, drażniłem, dawałem lekcję boksu i sprawiałem, że chybiał swoimi ciosami, a w tym momencie oparłem się o liny, używając ich do obrony, tak jak to często robiłem. Ale on mnie wypchnął - stwierdził po wszystkim przygnębiony Bernard Hopkins (55-8-2, 32 KO), który w ostatnim, pożegnalnym boju, doznał trochę niespodziewanej i przede wszystkim bardzo bolesnej porażki z Joe Smithem Jr (23-1, 19 KO).


MAŁE PIĘŚCI: PIOTROWSKY (PIERWSZE KADRY)

W styczniu rusza druga część zdjęć do filmu ''Piotrowsky'' Marcina Biegańskiego. Tymczasem prezentujemy kilka kadrów z grudnia i zapraszamy Was do śledzenia dalszych losów tego obrazu. "Piotrowsky" to coś więcej niż film o boksie, to wydarzenie bez precedensu w dziejach ludzkości. Czerwcowa premiera stanie się początkiem nowego pięściarskiego ładu.
USYK vs MCHUNU: STATYSTYKI POTWIERDZAJĄ PRZEWAGĘ MISTRZA

- Liczyłem szczerze mówiąc, że uporam się z tym rywalem trochę wcześniej, ale w końcu się udało i teraz mam nadzieję na więcej walk na tym rynku - powiedział Aleksander Usyk (11-0, 10 KO), który zwycięstwem nad Thabiso Mchunu (17-3, 11 KO) po raz pierwszy obronił tytuł mistrza świata kategorii junior ciężkiej według federacji WBO.


NIEDOCENIANY SMITH JR ZAKOŃCZYŁ BRUTALNIE PIĘKNĄ KARIERĘ HOPKINSA

Legendarny "Kat" Bernard Hopkins (55-8-2, 32 KO) na miesiąc przed 52. urodzinami miał dokonać ostatniej egzekucji i pożegnać się z ringiem. Ale silny niczym tur Joe Smith Jr (23-1, 19 KO), który niedawno sprawił nam przykrą niespodziankę nokautując Andrzeja Fonfarę, tym razem znów sprawił psikusa, dotrzymał słowa danego na konferencjach prasowych i znokautował najstarszego w historii mistrza świata!
PECHOWIEC GAMBOA

Jak nie idzie, to nie idzie... Yuriorkis Gamboa (25-1, 17 KO) swego czasu uważany był za wschodzącą gwiazdę ringów zawodowych i być może przyszłego lidera zestawień P4P, jednak od kilku lat ma pod górkę. A to, co wydarzyło się w ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin, najlepiej pokazuje jakim pechowcem jest "Cyklon z Guantanamo".PROMOTOR STIVERNE'A CHCE DLA NIEGO Z MARSZU WALKI Z WILDEREM

- Stiverne nie chciał tej walki, to było oczywiste od samego początku. W jego oczach nie było widać tego błysku, a gdy na niego spojrzałem na wadze, odniosłem wrażenie, że chyba w ogóle nie trenował - uważa Aleksander Powietkin (31-1, 23 KO), który wczoraj miał skrzyżować rękawice z Bermane'em Stiverne'em (25-2-1, 21 KO) w potyczce o pas WBC wagi ciężkiej w wersji tymczasowej.


ALEKSANDER USYK ZDOMINOWAŁ I ZASTOPOWAŁ MCHUNU

Pewne zwycięstwo na ringu w Inglewood w Kalifornii zanotował świetny Aleksander Usyk (11-0, 10 KO). Ukrainiec pokonał cenionego Thabiso Mchunu (17-3, 11 KO), udanie zadebiutował za oceanem, w dodatku na potężnej stacji HBO, ale co najważniejsze, po raz pierwszy obronił też tytuł mistrza świata kategorii junior ciężkiej federacji WBO, jaki dokładnie trzy miesiące wcześniej odebrał naszemu Krzyśkowi Głowackiemu.