PROMOTOR ŁOMACZENKI: NAJPIERW REWANŻ Z SALIDO, POTEM PACQUIAO

- Teraz chcemy rewanżu z Salido - mówi Bob Arum, promotor Wasyla Łomaczenki (7-1, 5 KO), który dziś nad ranem w wielkim stylu obronił tytuł mistrza świata wagi super piórkowej federacji WBO. To właśnie Orlando Salido (43-13-4, 30 KO) jako jedyny splamił dotąd rekord wybitnego Ukraińca.

Meksykanin zwyciężył dwa i pół roku temu w zaledwie drugim starcie Wasyla w gronie zawodowców. Pojedynek był niezwykle wyrównany, werdykt niejednogłośny, a do tego Orlando znacznie przekroczył wymagany limit. Kontrowersji było sporo, a Łomaczence bardzo zależy na takim rewanżu. Ale kiedy porozbijał kilka godzin temu Nicholasa Waltersa, on sam wskazał na Francisco Vargasa (23-0-2, 17 KO), mistrza organizacji WBC.

Ukrainiec do czasu przerwania potyczki z Waltersem prowadził na dwóch kartach 69:64 i 70:63 na trzeciej. Z boku wyglądało to na bardzo łatwe zwycięstwo, więc w rewanżu z Salido dwukrotny mistrz olimpijski wydawałby się raczej wyraźnym faworytem.

- Chcę być nowym królem P4P, nie będę więc unikał nikogo. Nie chodzi o to, jak szybki czy silny jesteś, żeby być najlepszym, trzeba bardzo ciężko pracować, to liczy się najbardziej - przekonuje Łomaczenko.

- Najpierw rewanż z Salido, a potem pomyślimy nad starciem z Mannym Pacquiao. To najwspanialszy pięściarz od czasów Muhammada Alego - dodał Arum, szef stajni Top Rank.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: LennoxLewisLion
Data: 27-11-2016 11:20:19 
Arum wie na jakiej walce może pomnożyć swój majątek i pewnie doprowadzi do pojedynku z Pacquiao.
 Autor komentarza: Rolan
Data: 27-11-2016 11:56:18 
Walka z Pacmanem pomimo jego zaawansowanego wieku byłaby na pewno intensywna i emocjonująca. Paradoksalnie problemem Łomaczenki może być technika. Jest na bajecznym poziomie, ale moim zdaniem brakuję troche w niej improwizacji. jeśli miałbym na siłę szukać wad Ukraińca to byłoby to: brak właśnie takiej improwizacji, troszkę mało agresji ringowej(Pacman ma z tym większy problem) i niezbyt mocny cios(chociaż nie wata).
 Autor komentarza: Lukaszz
Data: 27-11-2016 12:05:03 
W stajni Boba może pojawić się konflikt interesów. Obok Łomaczenki jest również świetny Terrence Crawford, który również zdaje się dopominać od dłuższego czasu o walkę z Pac-Manem. Wątpię, aby Amerykanin chciał jeść resztki ze stołu po Łomaczence (pisząc to, oczywiście nie mam tu na myśli, że Ukrainiec na pewno wygra z Mannym, mimo wszystko to raczej Manny'ego wciąż bym faworyzował). Zresztą ostatnio czytałem artykuł w którym wypowiadał się Floyd podszczypując Aruma jakoby ten nie promował w odpowiedni sposób Crawforda. Ciekawie może być...
 Autor komentarza: Kane77
Data: 27-11-2016 14:01:57 
@Lukaszz: Niby jak Pacquiao miałby na ten moment wygrać z Ukraińcem jak u niego nogi nie pracują już tak jak dawniej? Łomaczenko jest za bardzo mobilny i za szybki na nogach dla Pacmana, który w dodatku ma niewielki zasięg ramion i zawsze nadrabiał to pracą nóg.
 Autor komentarza: CELko
Data: 27-11-2016 16:14:27 
Autor komentarza: CELkoData: 27-11-2016 03:08:40
Walters fizycznie przed Wasylem, technika jednak zweryfikuje. TKO runda 8 na Waltersie(chociaż chciałbym jakiś lucky punch na Ukraincu)

Runda pomyłki, na Łomaczenke nie znajdzie się rywal oprócz dwójki wielkich czyli Pacmana i Floyda.
 Autor komentarza: Grzelak
Data: 27-11-2016 18:18:47 
Ale po co rewanż z Salido? Przecież tej porażki nikt nie wygarnia Łomaczence, bo
1 Salido nie zrobił limitu
2 Łomaczenko nie walczył tam na 100%, nie wiedział jak zniesie 12 rund
3 Pomimo tego wszystkiego zwycięstwo punktowe Salido jest kontrowersyjne.

Jeżeli Łomaczenko chce zająć pozycję Canelo to mógłby doprowadzić do walki z Rigo (to już ostatni dzwonek dla Rigo), albo z Pacmanem i jeżeli wygra to kto wie, może sam Floyd wróci?
 Autor komentarza: Sugar78
Data: 27-11-2016 23:32:02 
Sensowana duza i trudna walka dla Lomy to Mikey Garcia
 Autor komentarza: samqualis
Data: 28-11-2016 07:56:11 
"Grzelak Data: 27-11-2016 18:18:47

Ale po co rewanż z Salido? Przecież tej porażki nikt nie wygarnia Łomaczence, bo

1 Salido nie zrobił limitu
2 Łomaczenko nie walczył tam na 100%, nie wiedział jak zniesie 12 rund
3 Pomimo tego wszystkiego zwycięstwo punktowe Salido jest kontrowersyjne"

my to wiemy ale za jakies x lat jakis niedzielniak spojrzy na rekord Vasyla i pomysli ze taki Salido byl od niego lepszy.. dlatego rewanz jest jak najbardziej potrzebny. ze salido chce duzych pieniedzy to sie nie dziwie , dobrze wie ze w rewanzu polegnie
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.