SULAIMAN O SĘDZIACH WALKI KOWALIOW-WARD: NIEDOPUSZCZALNY SKŁAD

Mauricio Sulaiman, prezydent World Boxing Council, twierdzi, że Siergiej Kowaliow (31-0, 15 KO) padł ofiarą nieuczciwego traktowania przy okazji przegranej na punkty walki z Andre Wardem (30-1-1, 26 KO).

- Jak to jest, że mistrz leci do innego kraju na walkę, przy której pracuje czterech sędziów z kraju pretendenta? To po prostu niedopuszczalne, ale nikt nie może nic zrobić z tym systemem, bo podlega on różnym jurysdykcjom - powiedział.

Trzej amerykańscy sędziowie punktowi zgodnie przyznali Wardowi zwycięstwo 114-113. W ringu walkę prowadził inny obywatel stanów Zjednoczonych - Robert Byrd, na którego spadła krytyka, że pozwalał na inicjowane przez pretendenta klincze.

- Walka była nieczysta. Było dużo ciosów w tył głowy, ciosów poniżej pasa i zbyt wiele klinczów - skomentował Sulaiman.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Rolan
Data: 26-11-2016 12:40:14 
Ale jak to? Ważna persona ze świata boksu ma wątpliwości co do walki Kowal vs Ward.Wychodzi na to że nie tylko internetowe ludziki mają tzw ból dupy jak to nazywają zwolennicy Warda.
 Autor komentarza: Barkley00
Data: 26-11-2016 12:51:51 
Ano, jest to jak najbardziej możliwe, jesli Kowaliow ma za promotorkę i menagera idiotów. Krusher może winić tylko i wyłącznie swój obóz, że doszło do takiej sytuacji.
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 26-11-2016 13:40:58 
Dokladnie. Mozna bylo to oprotestowac ze sedziowie im nie odpowiadaja. Ale kasia wiedziala ze na rewanzu wezmie wiecej.
Alexjakby SK wygral to by nie bylo problemu. Jakos kliczko mial walke z furym w 100% na swoich zasadach i przegral.
 Autor komentarza: Rolan
Data: 26-11-2016 13:41:45 
Jak można usprawiedliwiać oszustwo? Ano można jak widać. Brawo.
 Autor komentarza: slayer85
Data: 26-11-2016 14:05:38 
Autor komentarza: Rolan
Data: 26-11-2016 13:41:45
Jak można usprawiedliwiać oszustwo? Ano można jak widać. Brawo.

Niestety, ale coraz częściej spotykamy się sytuacjami gdzie kibice usprawiedliwiają oszustwa.
Nie naprawi się nawet w 1% tego sportu, jeżeli jest tylu bezmózgów.
 Autor komentarza: samqualis
Data: 26-11-2016 14:09:42 
zaraz org'owcy zjada Sulaimana ze ma bol dupy xD
 Autor komentarza: Storm
Data: 26-11-2016 14:39:00 
Sulaiman słuchaj masz ból dupy!!!!

Jeśli walka jest kontraktowana np w Las Vegas to władze tamtejsze ustalają skład sędziowski. Aby być sędzią w jakimś tam regionie to trzeba być tam zapisanym i zdać jakieś egzaminy. Wiem że można oprotestować skład sędziowski ale to też zależy co jest nabazgrane w kontrakcie.
 Autor komentarza: Chupacabra
Data: 26-11-2016 15:27:49 
Po taki walkach można stracić wiarę w ten sport. Jeśli to w ogóle jeszcze sport, a nie po prostu zwykły biznes z pięściarzami gdzieś tam w tle, gdzie pasy i ambicje sportowe są daleko w tyle za pieniędzmi. Praktycznie w każdym innym sporcie chodzi o to, by zdobywać trofea, rywalizować o najwyższe cele. A w boksie zawodowym chodzi o wypłaty, coraz większe wypłaty, jak najbardziej kasowe walki, odpowiednie podziały i odpowiednio dobranych przeciwników, a najlepsi ze sobą konfrontują się raz na kilka lat, albo w ogóle. A jak już to dojdzie do takiego długo wyczekiwanego spotkania, to mamy pokaz antyboksu jak przed tygodniem. Pretendent(!), który leży na deskach, rzadziej trafia rywala, unika walki, fauluje, co chwilę inicjuje klincze, 90% swoich ciosów zadaje w klinczu lub wychodząc z niego, ostatecznie wygrywa jednym punktem u wszystkich sędziów... Żeby akurat tak wypunktować te walkę, trzeba by się sporo nagimnastykować i każdą (!) stykową rundę naciągać na konto Warda (pretendenta!). I jak się okazuje, wszyscy trzej sędziowie dokonali akurat tej sztuki... Ale grunt, że będzie rewanż i promotorom stan konta będzie się zgadzał. A sport? Naiwni i tak to kupią, skoro nawet ten werdykt ma swoich zwolenników...
 Autor komentarza: adolfinio
Data: 26-11-2016 16:08:09 
@ Chupacabra
Całkowicie się z Tobą zgadzam. Jeszcze nie tak dawno mówiliśmy, że umiera boks amatorski przez koszmarny system punktowania walk. Niedawno punktowanie walk w bezczelny i gospodarski sposób to była specjalność Niemców. Od jakiegoś czasu w USA sędziowanie jest na poziomie naszych zachodnich sąsiadów. Idealnym przykładem jest tutaj pierwsza walka Pacmana z Bradleyem.
Jeśli chodzi o walkę Warda z Kowaliowem to wygląda na to, że nikomu w USA nie zależało, żeby Rusek wygrał, włącznie z jego promotorką. Wszyscy liczyli na rewanż i drugi zarobek. Mogą się jednak przeliczyć bo Ward po tej walce uznał że faktycznie wygrał ten pojedynek w imponującym stylu i może podyktować warunki nie do przyjęcia dla strony Kowaliowa.
Co do samej walki to napiszę jeszcze, że kiedyś pretendent aby zdobyć tytuł musiał pokonać mistrza. W tej walce wystarczyło, że pretendent nie przegra przez KO. Proponuję obejrzeć sobie walkę i skupić się na pracy sędziego ringowego. Ciekawy przykład wyjątkowo tendencyjnego sędziowania. Przy ogłaszaniu werdyktu radość sędziego też jest wyjątkowo wymowna.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 26-11-2016 16:36:25 
Duva po nocach by nie spała jak by musiała zapłacić za ściągnięcie innych sędziów.

W ringu walczy zawodnik a za kulisami promotorzy. Trzeba sypnąć groszem, a jak nie to albo pokonuje się kogoś przez k.o./znaczącą przewagą albo walka w plecy...
 Autor komentarza: beniaminGT
Data: 26-11-2016 18:02:10 
Chupacabra, adolfinio,

jesteście w błędzie. Gdyby chodziło o forsę, to wygrałby Kowal. HBO zrezygnowało z walki Pacquiao-Vargas, która zrobiła 300 000 i postawili na walkę Kowal-Ward, gdzie prawie każdy widz żałował, że to gówno kupił. Zwycięski Kowal to kolejne ekscytujące walki w półciężkiej, z perspektywą starcia Kowal-Gołowkin w przyszłości. Zwycięstwo Warda, to zarżnięcie wagi pół ciężkiej, to brak walk, lub gówniane walki, gdzie bluźniercę trzeba będzie mocno przepłacić, by wyszedł do ringu dać swoje gówniane widowisko.

Decyzja polityczna i tyle. Wbrew kasie ( nie licząc zarobku u buków ). Amerykanie postanowili zniszczyć boks, bo nie są w stanie rywalizować na poziomie światowym.

A Sulajman niech zamknie ryja, bo bredzi. Raz, że to rasizm - wykluczanie na bazie narodowościowej. Dwa, że to żadne rozwiązanie, bo przekupić można każdego. Trzy - to prewencja.
A rozwiązanie jest proste. Punktowy zaliczy jakąś wpadkę - trafia na czarną listę i nie może już nigdy punktować walk o pas w danej federacji. Proste jak budowa cepa, ale zapewne za trudne dla cepa Sulajmana.
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 26-11-2016 18:13:23 
Widzę, że beniaminka "pokarz" gt mocno piecze dupa, po tym co wypisywał przed walką i jak ten pojedynek się skończył xDD Żałosny gnojek xD
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 26-11-2016 18:21:18 
Kilka cytatów z debila na rozluźnienie atmosfery xD

The best of beniamin "pokarz" gt:

"Ja spodziewam się kolejnej jednostronnej walki Kowala zakończonej przed czasem."

"Jeśli widzisz to 51-49 dla Warda, a kurs na Kowala jest 2.1, to rzeczywiście trudna decyzja.Ja decyzję miałem prostą, bo widzę to w stosunku 90-10 dla Sergiusza :)"

"Ward będzie musiał siłą woli zatrzymać krwotok mózgu :)"

"Boję się o Warda. Sergiuszowi podoba się nowe życie, człowieka sukcesu. A tu stanie przed nim waciany murzynek, który będzie chciał mu to wszystko zabrać. [..] Ring będzie się zmniejszał z każdą rundą, a gniew "Łomociarza" narastał. ...Boję się o Warda."

"Myśli bluźnierca, że skoro nadał sobie pseudonim SOG, to wstanie z martwych po ciosach Kowala."

itd. każdy może sobie poszukać kolejnych kwiatków debila i hejtera wypisującego bzdury pod adresem znienawidzonego zawodnika, który ograł Kowaliowa i który ograłby jego kolejnego idola, którego jądra trzyma w przełyku, tj. little G, który spierdolił przed walką póki mógł. Zamknij już ryj baranie.
 Autor komentarza: beniaminGT
Data: 26-11-2016 18:32:13 
NietrzezwyTomasz,

daruj sobie zaczepki ludzki śmieciu. Nie pasjonuje mnie to. Chyba, że chcesz w mordę, to mogę ci ją skasować. Kwestia wagi. Jak nie jesteś nakoksowanym, wielkim pojebem, to nie widzę przeciwwskazań.

Pojedynek nie skończył się przed czasem, jak liczyłem i przewidywałem. Muszę się zadowolić jednostronnym biciem twojego pupila, czyli tego murzyńskiego zera, SOG - Son of Gifts.
 Autor komentarza: drozdi
Data: 26-11-2016 18:39:38 
co to za sztuka wygarniać komuć, że błędnie przewidział wynik walki.
 Autor komentarza: drozdi
Data: 26-11-2016 18:39:59 
komuś*
 Autor komentarza: Lukaszz
Data: 26-11-2016 19:45:33 
"A rozwiązanie jest proste. Punktowy zaliczy jakąś wpadkę - trafia na czarną listę i nie może już nigdy punktować walk o pas w danej federacji. Proste jak budowa cepa, ale zapewne za trudne dla cepa Sulajmana."

Idąc takim tokiem rozumowania to po 2-3 latach nie miałby kto punktować walk, bo wszyscy sędziowie byliby zawieszeni lub pozbawieni licencji. Ktoś kto punktował wbrew opinii części kibiców, którzy wcale nie muszą mieć racji, gdyż w 90%, w ocenianiu walk kierują się sympatią do konkretnego pięściara ma tracić pracę???

Tak wogóle to nie rozumiem tego płaczu i wyolbrzymiania faktów, a fakty są takie, że w walce Kowaliewa z Wardem nie było żadnego złodziejstwa, obrabowania Rosjanina ze zwycięstwa. Walka była wyrównana, mogła pójść w jedną, jak i drugą stronę i opinię tą przyznaje wiele osób z branży, mam tu na myśli pięściarzy i promotorów, a nie userów bokser.org

Opinii Sulaimana nie będę komentował, bo gość się pogrąża, a naprawdę, ze względu na funkcję jaką sprawuje darowałby sobie. Tekst o sędziach Amerykaninach żenujący. Pretensje może mieć jedynie Team Kowaliew i Main Events do samych siebie. Podpisali kontrakt, nie składali żadnych zażaleń na obsadę sędziowską.
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 26-11-2016 20:11:21 
Autor komentarza: beniaminGT Data: 26-11-2016 18:32:13
daruj sobie zaczepki ludzki śmieciu. Nie pasjonuje mnie to. Chyba, że chcesz w mordę, to mogę ci ją skasować. Kwestia wagi. Jak nie jesteś nakoksowanym, wielkim pojebem, to nie widzę przeciwwskazań.

*
*
*

Chłopcze, ustawiać to ty się możesz przez internet z jakimiś rollinsami czy innymi śmieciami, a to że dostałbyś w tubę brudny kucu to sprawa pewna. Weź się już nie ośmieszaj, bo to zakrawa na totalną kompromitację cwela.

Autor komentarza: beniaminGT Data: 26-11-2016 18:32:13
Pojedynek nie skończył się przed czasem, jak liczyłem i przewidywałem. Muszę się zadowolić jednostronnym biciem twojego pupila, czyli tego murzyńskiego zera, SOG - Son of Gifts.

*
*
*

Przełknij wreszcie kurwiu fakt, że twój kacap przejebał i cokolwiek sobie tam napiszesz nie ma absolutnie żadnego znaczenia i nikt rozsądny nie bierze tego pod uwagę. Kowaliow okazał się prostym i ograniczonym cepem, który miał jedynie dobry początek walki. Im dalej w las tym widoczniej przeważał Ward oddając tylko 10 rundę. Zamknij więc pysk, uwal się na pizdę i ani mruknij, kucu xD
 Autor komentarza: beniaminGT
Data: 26-11-2016 21:37:09 
O w mordę! Liczba bluzgów nietrzeźwego trolla prawie dorównuje liczbie klinczy jego kolorowego idola. Wyluzuj, murzyńska wycieraczko, bo cię zbanują i gdzie się będziesz kompromitował?!
 Autor komentarza: Grzelak
Data: 26-11-2016 23:34:05 
@NT, dałbyś już spokój. Po prostu niektórzy lubią Kowaliowa a jak się kogoś lubi to się pod niego naciąga. Zauważ, że wielu ekspertów punktowało dla Kowaliowa, mniej więcej 2/3 ekpertów dawało mu wygraną na punkty. Ale to były wszystko opinie po 1-krotnym obejrzeniu walki. A z tą walką jest tak, że im więcej razy się ją ogląda tym więcej rund się daje Wardowi, zauważyłem to czytając opinie innych. Sam też tak miałem, po pierwszy obejrzeniu uważałem, że najsprawiedliwszy byłby remis, ale teraz widzę to tak, że Ward wygrał 8-4 lub 7-5 (czyli 3 a albo 1 punktem, bo Kowaliowowi trzeba dodać punkt, który odejmujemy Wardowi za 2 rundę).
I bardzo czekam na rewanż w którym Ward postawi kropkę nad i.
Jedno jest pewne i to muszą przyznać nawet najbardziej optymistyczni fani Kowaliowa. Ward nie dał sobie zrobić żadnej krzywdy (deski w 2 rundzie to nawet nie były normalne deski, oczywiście liczenie prawidłowe, bo po ciosie, ale to było bardziej przewrócenie ciosem niż rzucenie na ring). A tak poza tym to wielki puncher został zneutralizowany i jego atuty okazały się niewystarczające.
 Autor komentarza: Ygnac
Data: 27-11-2016 09:37:01 
Widze, że dla niektórych niedorozwojów fakt, że wszyscy sędziowie pochodzą z kraju jednego z zawodników, nie jest niczym godnym uwagi i nijak nie zagraża obiektywizmowi sędziowania.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.