BRAT KUBRATA PULEWA 3 GRUDNIA ZADEBIUTUJE NA ZAWODOWSTWIE

Terweł Pulew, młodszy brat byłego pretendenta do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej, zadebiutuje na zawodowym ringu 3 grudnia na gali w Sofii.

Młodszy z bułgarskich braci to kilkukrotny medalista mistrzostw Europy i zdobywca brązu na Igrzyskach Olimpijskich w 2012 roku. Podczas turnieju w Londynie uległ w półfinale wagi ciężkiej późniejszemu zwycięzcy i obecnemu zawodowemu mistrzowi globu w kategorii cruiser Aleksandrowi Usykowi.

33-latek po raz pierwszy wejdzie między liny zawodowego ringu na gali, na której Kubrat Pulew (23-1, 12 KO) skrzyżuje rękawice z Samuelem Peterem (36-5, 29 KO).

- To historyczne wydarzenie w bułgarskim boksie, jestem podekscytowany, że będę mógł wystąpić u boku brata. Ciężko trenuję i obiecuję, że dam kibicom wieczór, który na długo zapamiętają. Razem z Kubratem damy Bułgarii powód do dumy naszymi zwycięstwami - oznajmił.

Terweł, który będzie startować w dywizji junior ciężkiej, wystąpi bezpośrednio przed walką Pulew-Peter. Jego rywal nie jest jeszcze znany.

Kilka pojedynków Terweła Pulewa z ringu amatorskiego kibice mogą obejrzeć w archiwum BOKSER.ORG. Polecamy m.in. potyczkę z Jewgienijem Tiszczenką, późniejszym mistrzem olimpijskim, z ME w 2015 roku.

WIĘCEJ WALK NA NASZYM KANALE YOUTUBE >>>

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: holy
Data: 18-11-2016 09:55:59 
33-latek - powinien się dobrze zastanowic, w tym wieku...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.