OBÓZ GOŁOWKINA KUSI FROCHA. KOBRA PRZERWIE EMERYTURĘ?

Redakcja, iFL TV

2016-11-14

Carl Froch od ponad roku przebywa na sportowej emeryturze, ale być może wróci na ring. "Kobrę" kusi Giennadij Gołowkin (36-0, 33 KO).

Tom Loeffler, promotor mistrza wagi średniej, zdradził, że spotkał się w ubiegłym tygodniu z Eddie'em Hearnem, który promował Frocha. Panowie rozmawiali już nawet o limicie wagowym, w jakim odbyłaby się walka - mogłoby to być np. 170 funtów, a więc nieco powyżej limitu kategorii średniej, której czempionem był Anglik.

- Chcielibyśmy sprowadzić Giennadija z powrotem do Wielkiej Brytanii. Rozmawiałem z Eddie'em, pracujemy nad potencjalną walką z Frochem. Eddie jest zainteresowany. To byłoby wielkie wydarzenie, jestem pewien, że pobilibyśmy rekord 80 tysięcy kibiców na walce Frocha. Eddie chce organizować duże gale, a ta byłaby olbrzymia. Rozmawialiśmy pół żartem, pół serio, ale zainteresowanie takim pojedynkiem byłoby ogromne - oznajmił Loeffler.

Plany na najbliższą przyszłość to jednak potyczka "GGG" z Danielem Jacobsem (32-1, 29 KO), obowiązkowym pretendentem WBA.

- Chcieliśmy zrobić tę walkę 10 grudnia w Nowym Jorku, teraz wygląda na to, że dojdzie do niej w przyszłym roku. Negocjujemy z Alem Haymonem, chcemy wypracować jak najlepsze warunki dla obu pięściarzy - skomentował promotor Gołowkina.