Archiwum wiadomości z dnia: 2016-11-09

 


MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW: LISTA UCZESTNIKÓW

Poznaliśmy prawie wszystkie nazwiska zawodników zgłoszonych na 87. Mistrzostwa Polski Seniorów, w których po raz pierwszy będziemy mogli oglądać zawodowców. Nowy przepis wprowadzony przez Międzynarodową Federację Boksu (AIBA) zafunkcjonuje w Sokółce już w najbliższy poniedziałek 14 listopada.ANDY RUIZ JR: JESTEM GOTÓW UMRZEĆ W RINGU

Promotor Josepha Parkera (21-0, 18 KO) nie ukrywa, że bardziej obawia się najbliższego starcia swojego podopiecznego z Andym Ruizem Jr (29-0, 19 KO), niż ewentualnej walki z Davidem Haye'em. Sam Meksykanin również wydaje się pewny swego. Do walki o wakujący tytuł mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBO dojdzie 10 grudnia w Auckland w Nowej Zelandii.


MP SENIORÓW 2016: CZY BOHDANOWICZ POWSTRZYMA MARSZ BALSKIEGO?

Po raz pierwszy w historii o tytuł mistrza Polski w boksie olimpijskim powalczą pięściarze zawodowi. W przyszłym tygodniu na ringu w Sokółce zobaczymy czterech profesjonalistów - Adama Balskiego (7-0, 6 KO) w kategorii ciężkiej (91 kg), Patryka Brzeskiego (2-0) w super ciężkiej (+91), Przemysława Gorgonia (1-0) w półciężkiej oraz Piotra Gudela (5-2-1). Transmisja zawodów wyłącznie na portalu BOKSER.ORG!
MARIUSZ WACH FLIRTUJE Z RYNKIEM BRYTYJSKIM

Niedawno Mariusz Wach (32-2, 17 KO) gościł w Anglii na konferencji prasowej promującej galę Joshua vs Molina 10 grudnia w Manchesterze. Przy tej okazji z polskim olbrzymem spotkali się dziennikarze Sky Sports, czyli stacji współpracującej z Eddie Hearnem, który ma pod sobą takich pięściarzy jak Joshua, Ortiz, Chisora czy Whyte.
LUIS ORTIZ: JOSHUA? WILDER? KLICZKO? POKONAM KAŻDEGO Z NICH

W najbliższą sobotę na ringu w Monte Carlo uważany przez niektórych za najlepszego "ciężkiego" na świecie Luis Ortiz (25-0, 22 KO) spotka się z Malikem Scottem (38-2-1, 13 KO). Dla siejącego postrach Kubańczyka będzie to pierwszy start od momentu, gdy związał się promotorskim kontraktem z Eddie Hearnem. To właśnie on ma doprowadzić "King Konga" do starć z absolutną czołówką.


OBÓZ USYKA ZAPOWIADA PODBICIE AMERYKAŃSKIEGO RYNKU

- To świetne wyzwanie i nie ukrywam, że cieszę się z pierwszej walki w Ameryce na antenie stacji HBO - mówi Aleksander Usyk (10-0, 9 KO), mistrz świata wagi junior ciężkiej federacji WBO, który w pierwszej obronie tytułu zmierzy się 17 grudnia w Inglewood z groźnym i niewygodnym Thabiso Mchunu (17-2, 11 KO).


ANTHONY JOSHUA: MOLINA PRZYLECI TU, BY ODEBRAĆ MI TYTUŁ

- Wilder potrafi naprawdę mocno przyłożyć, a on dawał radę, a nawet gdy padał, to podnosił się i boksował dalej. Nie mam więc wątpliwości, że przyleci tu po to, by odebrać mi pas - mówi Anthony Joshua (17-0, 17 KO), który 10 grudnia w Manchesterze w drugiej obronie tytułu mistrza świata wagi ciężkiej federacji IBF skrzyżuje rękawice z Erikiem Moliną (25-3, 19 KO).