EDDIE HEARN SZUKA STADIONU NA WALKĘ JOSHUY Z KLICZKĄ

Redakcja, Sky Sports

2016-11-04

Przed Anthonym Joshuą (17-0, 17 KO) jeszcze zaplanowane na 10 grudnia starcie z Erikiem Moliną (25-3, 19 KO), ale promujący go Eddie Hearn już teraz rozmyśla o wiosennej konfrontacji z Władimirem Kliczką (64-4, 53 KO). To będzie wielkie wydarzenie i szef stajni Matchroom zamierza nadać mu godną oprawę.

Spotkanie z pogromcą Tomka Adamka będzie dla mistrza olimpijskiego z Londynu drugą obroną tytułu mistrza świata wagi ciężkiej federacji IBF. Ale gdy spotka się z Kliczką - w marcu lub kwietniu, w stawce znajdzie się również wakujący pas organizacji WBA. To będzie zdaniem wielu specjalistów największa pod względem gatunkowym batalia w królewskiej kategorii od dekady. A skoro zainteresowanie ma być tak duże, brytyjski promotor spróbuje pobić rekord sprzedanych biletów na rewanż Carla Frocha z George'em Grovesem. A do tego potrzebny jest wielki stadion piłkarski.

Opcje są dwie - stadion Wembley w Londynie oraz Principality w Cardiff. Oba obiekty mogłyby przyjąć ponad osiemdziesiąt tysięcy fanów szermierki na pięści.

- Z wielką przyjemnością powrócimy na stadion Wembley, gdzie zorganizowałem rewanż Grovesa z Frochem. Przecież walka Joshuy z Kliczką to dużo większe wydarzenie niż tamto, dlatego stadion Wembley byłby idealnym wyborem. Na wszelki wypadek rozmawiamy również z przedstawicielami obiektu w Cardiff - powiedział Hearn.