RING TELEGRAM: 4 LISTOPADA 2016

Redakcja, Boxingscene

2016-11-04

Na dobry początek dnia prezentujemy Wam skrót wiadomości ze świata zawodowego boksu. Co, gdzie, kiedy i z kim? Zapraszamy.

Bob Arum, promotor Andy'ego Ruiza Jr (29-0, 19 KO) potwierdził, że jego zawodnik powalczy 10 grudnia o wakujący tytuł mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBO z Josephem Parkerem (21-0, 18 KO) na jego terenie, czyli Nowej Zelandii. Wcześniej z powodów finansowych istniało zagrożenie, że Nowozelandczycy nie uzbierają pieniędzy i wszystko trzeba będzie przenieść w inne miejsce.

Claressa Shields, czyli podwójna mistrzyni świata i podwójna mistrzyni olimpijska, zadebiutuje na zawodowstwie za dwa tygodnie podczas gali Kowaliow vs Ward. Teraz doskonała Amerykanka poznała nazwisko rywalki. Naprzeciw niej stanie Franchon Crews, również ceniona rodaczka, którą kiedyś Shields pokonała w eliminacjach olimpijskich do drużyny narodowej. Pojedynek zakontraktowano w wadze średniej na cztery rundy.

Yunieski Gonzalez (17-2, 13 KO) - jeden z groźniejszych zawodników dywizji półciężkiej, za tydzień skrzyżuje rękawice z byłym olimpijczykiem (ostatecznie nie startował z powodu kontuzji) z reprezentacji Ghany Maxwellem Amponsahem (11-2, 10 KO).

Tony Thompson (40-7, 27 KO) zadał dwie z trzech porażek Davidowi Price'owi (21-3, 18 KO), choć przy jednej z nich było sporo kontrowersji z badaniami antydopingowymi. Teraz doświadczony Amerykanin zgłasza się na ochotnika i deklaruje gotowość pobicia olbrzyma z Liverpoolu po raz trzeci. - Chętnie wrócę do Anglii i znów skopię komuś tyłek, rozbawię wszystkich i wrócę do siebie. Price nie może iść naprzód dopóki nie poradzi sobie z demonami przeszłości - mówi doświadczony "Tygrys".

Pomimo wieku i kłopotów ze wzrokiem Antonio Margarito (40-8, 27 KO) nie odpuszcza. Po powrocie ze sportowej emerytury i dwóch tegorocznych zwycięstwach, waleczny "Tony" kolejny pojedynek ma stoczyć na przełomie lutego i marca przyszłego sezonu. I ma to być ktoś ze znanym nazwiskiem.