JUANMA I TRENER ZAWIESZENI PO BIJATYCE W RINGU

Portorykańska komisja bokserska zawiesiła na czas nieokreślony Juana Manuela Lopeza (35-5-, 32 KO) oraz trenera Alberta Riverę w związku z sobotnią bójką na ringu w San Juan.

W walce dwóch zwaśnionych od lat pięściarzy, byłych mistrzów świata, Lopez znokautował tego dnia Wilfredo Vazqueza Jr (24-7-1, 19 KO). Chwilę potem ruszył w stronę narożnika "Papito" i zaczął wymieniać ciosy z jego szkoleniowcem.

- Obaj są zawieszeni do czasu wyjaśnienia sprawy - powiedział w poniedziałek Juan Cartagena, dyrektor wykonawczy Comisión de Boxeo de Puerto Rico.

Bijatyka pomiędzy bokserem a trenerem wzburzyła kibiców, którzy zaczęli rzucać w stronę ringu kubkami z lodem. W końcu Lopez chwycił za mikrofon i zaapelował o spokój, podkreślając, że na trybunach jest wiele rodzin z dziećmi.

"Juanma" miał już w przeszłości problemy przez swoje zachowanie po walce. W 2012 roku po przegranym pojedynku z Orlando Salido zarzucał sędziemu ringowemu hazard. Został za to zawieszony przez lokalną komisję bokserską na rok, ukarany grzywną w wysokości 10 tysięcy dolarów oraz zobowiązany do odbycia 100 godzin prac społecznych.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Cooperek
Data: 01-11-2016 14:04:43 
Pierwszy cios zadał trener, ale zobaczcie jaki czyścioch, lewy na szczękę, a później poprawił dwa razy. Mało brakowało a byłoby KO i - o matko - walkę wygrałby trener :D
A tak poważnie to prymitywne zachowanie.
 Autor komentarza: Grzelak
Data: 01-11-2016 18:53:01 
Trudno powiedzieć który zawinił bardziej ale w sumie nic się nie stało. Takie akcje mieszczą się w konwencji boksu zawodowego. Bokserzy po wszystkim sobie pogratulowali, zachowali się na poziomie.

Przy okazji, ktoś wie coś więcej o trenerze?
 Autor komentarza: Sugar78
Data: 02-11-2016 09:21:31 
Cooperek

"Pierwszy cios zadał trener, ale zobaczcie jaki czyścioch, lewy na szczękę, a później poprawił dwa razy. Mało brakowało a byłoby KO"


Jak chlop na oko 80 kilo gola piescia trafia na szczeke i nie uwala na dupe to znaczy ze bije jak baba :D:D:D
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.