Archiwum wiadomości z dnia: 2016-10-22

 

BROWNE ŻĄDA WIĘCEJ PIENIĘDZY, KTO WIĘC DLA KLICZKI OPCJĄ REZERWOWĄ

Federacja World Boxing Association już w czwartek miała przedstawić ostateczną decyzją, czy ewentualna walka Anthony'ego Joshuy (17-0, 17 KO) z Władimirem Kliczką (64-4, 53 KO) mogłaby rozegrać się o wakujący pas WBA. Wszystko odroczono najpierw na wczoraj, a gdy przyszło co do czego, ogłoszono, że decyzja zostanie podjęta dopiero dziś wieczorem.


DĄBROWSKI ZREWANŻOWAŁ SIĘ MATYJI!

Dla obu była to trudna walka od strony mentalnej. Marek Matyja (11-1, 4 KO) wracał po blisko rocznej przerwie, natomiast Norbert Dąbrowski (19-5-1, 7 KO) nie zaznał znaczącego sukcesu od półtora roku, kiedy pokonał Roberta Talarka. Dziś jednak przełamał słabszą passę i mimo wszystko niespodziewanie wypunktował podopiecznego Fiodora Łapina.


WIDEO: TOMASZ TURKOWSKI TRENUJE PRZED DEBIUTEM

Tomasz Turkowski to menadżer między innymi takich zawodników jak Maciej Sulęcki, Norbert Dąbrowski czy Kamil Gardzielik. Ale dziś zabawi się trochę i wcieli w postać zawodowego boksera. Podczas gali w Wieliczce zadebiutuje na ringach zawodowych starciem w kategorii super średniej. Prezentujemy Wam fragmenty z jego przygotowań.
ŁASZCZYK-GUDEL: PRZYGOTOWANIA PIOTRA GUDELA (WIDEO)

Piotr Gudel (5-1-1) i Kamil Łaszczyk (22-0, 8 KO) to najlepsi polscy pięściarze najlżejszych kategorii. Obaj doskonale się znają i bardzo lubią, ale dziś w ringu w Wieliczce boksować będą na poważnie, bo obaj mają sporo do stracenia. Wyraźnym faworytem wydaje się Kamil, lecz Piotr nie zamierza oddać łatwo pola. Poniżej prezentujemy Wam wideo z jego przygotowań do tego pojedynku.

COTTO OTWARTY NA REWANŻ Z CANELO

Miguel Cotto (40-5, 33 KO) nie zamyka drzwi przed ewentualnym rewanżem z Saulem Alvarezem (48-1-1, 34 KO). Podczas pobytu w Portoryko, gdzie poleciał odebrać pas WBO w kategorii junior średniej, Meksykanin stwierdził, że kolejna walka z "Junito" byłaby dla niego zaszczytem.


JEFF HORN: DAJCIE MI SPENCE'A I WALKĘ O TYTUŁ

Wczoraj Jeff Horn (15-0-1, 10 KO) zdominował Rico Mullera (29-2-1, 14 KO), obijał go przez osiem rund, by w dziewiątej wygrać przed czasem. Tym samym w kolejnym rankingu federacji IBF wskoczy na drugie miejsce w wadze półśredniej. Jest to o tyle ważna informacja, że wkrótce tytuł IBF w tym limicie zostanie prawdopodobnie zawakowany.MICHAEL SPROTT DLA MARCINA SIWEGO

Doświadczony Michael Sprott (42-26, 17 KO) boksował z czołówką wagi ciężkiej na całym świecie. Na zakończenie kariery zawita również w Polsce. Już 5 listopada podczas gali w Łomiankach przetestuje Marcina Siwego (15-0, 6 KO).WPADKA KOPYTKA

Nie udał się Krzysztofowi Kopytkowi (12-1, 2 KO) awans do wagi średniej. Trochę niedoceniany Mykola Vovk (12-1, 8 KO) zadał mu pierwszą porażkę w karierze.