KHAN: WALKA Z BROOKIEM TYLKO W WADZE PÓŁŚREDNIEJ

Amir Khan (31-4, 19 KO) zapowiada, że może walczyć z Kellem Brookiem (36-1, 25 KO), ale wyłącznie w limicie kategorii półśredniej.

Khan zamierza wrócić do tej dywizji, w której limit wynosi 147 funty, po wycieczce do umownego limitu 155 funtów i porażce z Saulem Alvarezem w maju br. Brook tymczasem, wciąż mistrz IBF w półśredniej, planuje przenosiny do wagi junior średniej (154 funty).

- Przy tych pieniądzach, które będą na stole, Brook powinien rozważyć walkę w 147 funtach. Myślę, że byłby skłonny ze mną walczyć, ale ten pojedynek musi się odbyć w półśredniej. To w niej czuję się komfortowo, ten limit mi bardziej odpowiada - stwierdził Khan.

Na decyzję Brooka, który ostatnio, we wrześniu, walczył w kategorii średniej, cały czas czeka Errol Spence Jr (21-0, 18 KO), obowiązkowy pretendent do jego tytułu IBF.

- Sądzę, że Spence Jr to jeden z powodów, dla których Brook chce zmienić wagę. Zdaje sobie sprawę, jak trudna byłaby to walka. To tylko pokazuje, jakim typem zawodnika jestem ja, a jakim on. Nie miał problemu z obowiązkowymi obronami, ale kiedy pojawił się naprawdę dobry pretendent, chce się przenieść do wyższej kategorii - skomentował Khan.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Rolan
Data: 22-10-2016 15:16:48 
Ha ha ha. Sprytnie to sobie wymyślił. Brook prawdopodobnie nie da rady zejść już do półśredniej. Chociaz w sumie mógłby jeszcze na 2 walki. Obrona ze Spence byłaby zajebista. Amirem wytarłby ring.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.