TRENER RUIZA JR PEWNY WYGRANEJ NAD PARKEREM

Abel Sanchez, trener Andy'ego Ruiza Jr (29-0, 19 KO) jest przekonany, że jego podopieczny rozprawi się z Josephem Parkerem (21-0, 18 KO) i wydrze wakujący tytuł mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBO.

Pojedynek prawdopodobnie odbędzie się 10 grudnia w Nowej Zelandii, ale drużyna Meksykanina nie ma problemu z podróżą na teren rywala. Zresztą obaj zawodnicy dobrze się znają, bo w przeszłości wspólnie sparowali.

- Jakieś pół roku temu Andy przybył do ośrodka Big Bear i ciągu niespełna pięciu tygodni stracił szesnaście i pół kilograma do około stu piętnastu. Pracował naprawdę ciężko, ale chcąc boksować o tytuł mistrza świata trzeba trenować właśnie w ten sposób. Zarówno dla niego, jak i Parkera, to będzie najtrudniejsza walka w karierze. Kiedyś sparowali wspólnie w Las Vegas i dosyć dobrze się znają. Szykuje się świetna walka, choć moim zdaniem to Andy przeważa umiejętnościami nad Parkerem. Szybkość jego rąk również powinna dominować nad szybkością Josepha - analizuje znany szkoleniowiec.

- Jeśli Andy jest dobrze przygotowany, potrafi boksować na pełnych obrotach przez pełne dwanaście rund i pozostaje na koniec tak samo szybki, jak i na początku. Wcześniej niestety nie trenował w ten sposób i po kilku rundach znacznie obniżał loty. Miał nokauty na początku walki, ale w nie w końcówkach. Teraz to powinno się zmienić i jestem przekonany, że pokona Parkera - dodał Sanchez.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Champion20
Data: 22-10-2016 08:51:37 
Ruiz przypomina stylem i wyglądem wypisz wymaluj kownacki
 Autor komentarza: tysiok
Data: 22-10-2016 09:04:23 
Przecietny atleta à la Wład versus utalentowany technik z nadwagą à la 70%-Solis... Stawiam na Ruiza
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 22-10-2016 09:15:02 
Parker ma lepsze warunki fizyczne, szybkie ręce, bardzo dobry lewy prosty i dobrą pracę nóg, ale to może być za mało na Ruiza Jr. Meksykanin nie zna wstecznego, ma szybsze ręce, potrafi bić kombinacjami, balansować tułowiem, jego ciosy robią wrażenie. Parker nie będzie w stanie utrzymać Ruiza na dystans. Dodatkowo Joseph ma słabą obronę. Zapowiada się ciekawa walka, bez wyraźnego faworyta, ale jakbym miał stawiać to raczej wydaje mi się, że Ruiz to wygra.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 22-10-2016 09:39:36 
Jeden i drugi w sumie to jeszcze duża niewiadoma. Ruiz 30 walk i nikogo znaczącego, Parker budował rekord na własnym podwórku. To starcie to 51/49 na Ruiza ale bez wyraźnego faworyta.
 Autor komentarza: Ernesto
Data: 22-10-2016 14:56:25 
Najszybsi w tej wadze to Haye, Szpilka, Wilder i wcześniej Adamek oraz Cunningham. Szybcy są również Scott czy Glazkov. W przeciwieństwie do Ruiza oni walczyli wszyscy z kimś z czołówki. Parker był bliski przegranej z Takamem, ale wygrał uczciwie. Nie sądzę aby Ruiz Jr był większym wyzwaniem dla Parkera niż Carlos. W roli faworyta stawiam Parkera chociaż nie wiem czy w trakcie obozu Ruiza nie dostanie jakiejś kontuzji.
Przebieg walki pokaże już sama walka.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.