GONZALEZ: CHCIELI W GRUDNIU REWANŻU Z CUADRASEM, TO SZALEŃSTWO

Lider rankingów P4P Roman Gonzalez (46-0, 38 KO) przyznał, że otrzymał propozycję kolejnego występu na gali transmitowanej przez HBO jeszcze w tym roku. Z oferty jednak nie skorzystał.

Nikaraguańczyk miałby walczyć 10 grudnia na niepotwierdzonej jeszcze gali Gołowkin-Jacobs. Stwierdził, że mógłby to zrobić, ale gdyby dostał mniej wymagającego przeciwnika.

- Ale oni mi powiedzieli, że byłaby to walka z Carlosem [Cuadrasem]. To szaleństwo. Do walki na tym poziomie trzeba się długo przygotowywać, nie tylko przez dwa miesiące - wyjaśnił "Chocolatito".

Gonzalez pokonał wspomnianego Cuadrasa 10 września na gali w Inglewwod. Wygrał jednogłośnie, ale zwycięstwo nie przyszło łatwo. 29-latek doznał kontuzji obu łuków brwiowych i musiał pracować z całych sił, aby po dwunastu rundach to jego sędziowie nagrodzili zwycięstwem. Później sam mówił, że wynik mógł pójść w obie strony.

Cały czas spekuluje się też na temat potyczki "Chocolatito" z innym Meksykaninem, Juanem Francisco Estradą (34-2, 24 KO), który w 2012 roku dał Gonzalezowi jedną z najtrudniejszych walk w karierze.

- Jeśli do tej potyczki dojdzie, to dlatego, że dobrze nam zapłacą. Jeśli oni twierdzą, że się boję, to w porządku. Zasługuję na dobrą wypłatę i jeśli jej nie otrzymam, nie będę walczyć - powiedział mistrz WBC w wadze super muszej.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Barkley00
Data: 12-10-2016 14:43:06 
Król P4P wraca na undercard? Włodarzom HBO kompletnie rzuciło sie na glowy. Nie dziwię się Gonzalezowi. Walczy niezwykle efektownie, jest mistrzem 4 kat. wagowych, niepokonany, najlepszy bokser na świecie, a chcą go wrzucać na rozpiskę gali, a za niebezpiecznego Estradę, który jest w top 10, nawet nie chcą odpowiednio zapłacić. Wiadomo, że super musza to nie HW, ale Roman na swoje zasługuje.
 Autor komentarza: RK2
Data: 12-10-2016 18:26:34 
tak jak pisze Barkley00 - najlepszy mówi proste, prawdziwe rzeczy, zdrowo ocenia swoją pracę i tak ma być - po tym poznać klasę człowieka, a to coś dużo więcej niż tylko klasa w ringu.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.