RYWAL JOSHUY W PRZYSZŁYM TYGODNIU. 'TEN NEWS RZUCI WAS NA KOLANA'

Promotor Anthony'ego Joshuy (17-0, 17 KO) zapowiedział, że w przyszłym tygodniu ogłosi rywala mistrza świata IBF w wadze ciężkiej. Kandydatem numer jeden do walki z Anglikiem pozostaje Władimir Kliczką (64-4, 53 KO).

- Na pewno w przyszłym tygodniu - odpowiedział Eddie Hearn w piątek na gali Burns-Relikh, gdy padło pytanie o to, kiedy poznamy oponenta AJ-a. - Wiele się dzieje w wadze ciężkiej. Mieliśmy ogłosić nazwisko przeciwnika już w ubiegłym tygodniu. Nastąpiły jednak zmiany, pojawiły się nowe możliwości - dodaje.

W trakcie rozmowy z brytyjską telewizją promotor nie ukrywał uśmiechu i sam przyznał, że być może zdradza tym samym, jaka walka czeka miłośników boksu.

- W przyszłym tygodniu otrzymacie newsa, który rzuci was na kolana. [Kliczko] to w tej chwili nasz oczywisty faworyt. Obaj, i Anthony Joshua, i Władimir Kliczko trenują teraz codziennie z myślą o sobie nawzajem. Kontraktów jeszcze nie ma, ale Joshua-Kliczko to powinna być kolejna walka - oznajmił.

Joshua miał boksować 26 listopada, ale jeśli pojedynek z Kliczką zostanie zakontraktowany, występ Anglika zostanie najprawdopodobniej przesunięty na grudzień, aby obaj pięściarze mieli dość czasu na przygotowania.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Leppus28
Data: 08-10-2016 11:10:17 
Myślę że Kliczko na to pójdzie, bo prócz Joshuy nie ma z kim walczyć w tej chwili w wadze ciężkiej. Fury jest out, Wilder boi się nawet Powietkina, co dopiero mówić o Kliczko. Haye bije patałachów, zresztą on już z Kliczką raz przegrał. Jedyna mocniejsza konkurencja to jest Ortiz, ale on nie gwarantuje wielkich pieniędzy, a ryzyko porażki jest duże. Kliczko ma przed sobą jeszcze jedną dużą walkę i będzie chciał zarobić na koniec. Jakiekolwiek inne walki to dla niego żadne wyzwanie. A z Joshuą będzie miał przewagę doświadczenia. Będzie myślał, że jak tylko przeciągnie pojedynek do 12 rund to Joshua spuchnie. Z kolei dla Joshuy Kliczko też jest wspaniałym kąskiem. Jak wygra będzie numerem jeden na świecie, a walka Kliczki z Fury'm pokazała, że Kliczko już nie jest ten co kiedyś.
 Autor komentarza: yaro1411
Data: 08-10-2016 11:19:29 
Haye vs Joshua 10 Grudnia, zakład?
 Autor komentarza: yaro1411
Data: 08-10-2016 11:28:37 
Klitschko zawalczy o wakujący jeden z pasów i dopiero potem zrobią unifikację. Jestem pewny na 110%
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 08-10-2016 11:35:39 
Pewnie Kliczko; to będzie łatwa walka dla niego. Promotorzy Joshuy za bardzo już w niego uwierzyli
 Autor komentarza: rocky86
Data: 08-10-2016 11:38:06 
Będzie Kliczko albo Haye. Z Davidem będzie dużym faworytem, z Władkiem 50/50, a im więcej o tym myślę, tym bardziej skłaniam się ku AJ. Ciężko wskazać wyraźnego faworyta, jednak Władek będzie po rocznej przerwie i będzie miał już niemal 41 lat na karku. Vitek gdy odchodził w podobnym wieku nie prezentował już tak wysokiej formy, jak nawet rok wcześniej, a był to zawodnik zdecydowanie mniej wyeksploatowany od Władka. Przy czym starszy z braci zasadniczo nie miał z kim przegrać, a na Władka znalazłoby się 3-4 zawodników z którymi walki, to 50/50 lub Władek jest underdogiem.
 Autor komentarza: yaro1411
Data: 08-10-2016 11:38:47 
Jeśli to będzie Klitschko to TKO 9-10 runda dla Władka. Jeśli Haye to... Haye przez ko
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 08-10-2016 12:16:40 
Muszę przyznać, że Eddie Hearn wie jak podgrzewać atmosferę, jak przykuwać uwagę kibiców. Wydaje mi się, że jeżeli nazwisko rywala ma rzucić nas na kolana to będzie to najprawdopodobniej David Haye, ale nie zdziwię się jak będzie to Władimir Kliczko. Oczywiście takie walki potrzebują promocji, usankcjonowania przez federacje bokserskie, dłuższych przygotowań treningowych, negocjacji ze stacjami telewizyjnymi, ale Władimir Kliczko wcale nie musi być złą opcją dla Joshuy. Nawet jeżeli do walki między nimi dojdzie w listopadowym albo grudniowym terminie tego roku to porażka Anthonego z Władem nie będzie żadną ujmą. To się da wytłumaczyć kibicom, tak jak Saul Alvarez, który przegrał z Floydem Mayweatherem, nadal jest bardzo popularny, tak Joshua po ewentualnej porażce z Władem nie powinien stracić w oczach kibiców. Poza tym Wład walczy bardzo ostrożnie dla siebie więc nie wierzę w zdemolowanie Joshuy. Poza tym jeżeli Joshua wygra z Władem to liczba jego krytyków zdecydowanie się zmniejszy.
 Autor komentarza: PanJanekTygrys
Data: 08-10-2016 12:50:15 
Wolalbym Haye,bo to bedzie walka a Kliczko to wrestling(ustawka). Kliczko wezmie pieniadze za to zeby ladnie przegrac.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 08-10-2016 13:32:32 
Trochę głupio byłoby narzekać na walkę Klitschko vs Joshua ale wolałbym w grudniu zobaczyć starcie AJ vs Haye. Dlaczego?
Mimo wszystko przed walką z kimś takim jak Joshua dobrze by było zobaczyć Władka w ringu nawet z kimś typu Browne czy Ustinov. Człowiek mógłby zorientować się jak po rocznej przerwie w wieku prawie 41 lat Władek sobie radzi, tym bardziej że ostatni rok przebiegał u niego pod dyktando zrewanżowania się Tysonowi i to było jego celem. Rdza, pewność siebie, refleks czy choćby siła rażenia. Warto by było przed takim hitem wiedzieć jak to wygląda u Ukraińca.
To starcie i tak by się odbyło, nikt nie zostałby pokrzywdzony a promocja już ruszyła z kopyta. W razie zwycięstw obu panów mieliby czas na organizację na spokojnie największego możliwego eventu w Hw.
Ale jeśli wybiorą Włada już teraz i tak będzie to super sprawa.

Co do Haye to on pewnie już wracając miał takowe starcie wstępnie zapewnione choćby samą pozycją jaką ma w GB. Joshua dla mnie wyraźnym faworytem i bardzo chętnie zobaczę Davida w obecnej formie na przeciwko większego, silniejszego, szybkiego i piekielnie mocno bijącego zawodnika jakim jest AJ. Oczywiście szans Davidowi nie można odbierać bo cios ma bardzo mocny i może trafić czymś często nieuważnego AJ ale faworytem tak 70/30 dla mnie Joshua.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 08-10-2016 13:37:44 
"porażka Anthonego z Władem nie będzie żadną ujmą. To się da wytłumaczyć kibicom, tak jak Saul Alvarez"

Będzie to spora "ujma". Pomijając fakt tego że AJ kreowany na dominatora zawsze miałby łatkę kogoś gorszego od poprzedników (bo zlał go Władek po porażce i w wieku 41 lat) to dodatkowo jeszcze obniżyłoby to jego pozycję w stosunku do Tysona który przecież z Władkiem wygrał.
To duże ryzyko dla nich. Dla Włada również bo 2 porażka z rzędu z młodymi wilkami mogłaby na zawsze potwierdzić że gdy pojawili się rywale pojawiły się i kłopoty (mało kto będzie pamiętał ile Władek np miał lat)
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 08-10-2016 13:56:00 
BlackDog

Ale zgodzisz się, że jeszcze większą ujmą byłaby dla AJ porażka z Davidem Haye. Ja nie chcę tu pisać o szansach Davida na zwycięstwo, ale gdyby Joshua przegrał z Hayem wtedy kibice mogliby okazać się mniej wyrozumiali. Wład to mimo wszystko wieloletni mistrz, dominator wagi ciężkiej. W przypadku porażki Joshuy z Władem łatwiej byłoby to usprawiedliwić. Hearn mógłby powiedzieć, że Joshua był za młody, za mało doświadczony itp.
 Autor komentarza: yaro1411
Data: 08-10-2016 14:09:56 
Jak dla mnie Haye ubije AJ w potencjalnej walce, mimo wieku to nadal bardzo groźny pięściarz
 Autor komentarza: tyler
Data: 08-10-2016 14:16:04 
Jeśli dojdzie do walki z Hayem,to mam nadzieję że David wygra. W Anglii kochają ich oby dwoje, zresztą oni lubią takie jatki między swoimi. Pamiętam przy walce Haye'a z Harrisonem to wygwizdali lennoxa gdy się pojawił na ringu i kazali mu wypier#alac do USA, więc jak walki będę w UK będzie wszytko ok
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 08-10-2016 14:18:52 
No tak. Tu masz oczywiście rację. Przegrana z Hayem to zdecydowanie większy "blamaż" byłby tyle tylko że to jest znacznie mniej prawdopodobne (Haye to mniejsze ryzyko).
W mojej opinii przydałaby się jeszcze jedna walka dla obu panów (Klitschko i Joshua) przed ich hitowym pojedynkiem i coś czuję że Hearn doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Haye czekał na swoją szansę a kiedy będzie lepszy moment by go pokonać niż przed hitem z kimś takim jak Klitschko dodając oliwy do ognia? Moim zdaniem właśnie teraz jest najlepsza pora.
A promocję walki AJ vs WK zakończy prawdopodobnie decyzja federacji które nie puszczą pasów do stawki pojedynku co od początku Eddie podawał jako przymusowy warunek. Stwierdzą wtedy że do starcia dojdzie jak Wład zdobędzie pas i zyskają czas którego AJ nie brakuje orientując się przy okazji w jakiej formie jest Klitschko.
Ale mogę się mylić.
 Autor komentarza: yaro1411
Data: 08-10-2016 14:41:45 
Już widzę te komentarze po walce Haye vs Joshua gdy Haye ubija bożyszcze nastolatków...;-)
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 08-10-2016 14:46:11 
"Jak dla mnie Haye ubije AJ w potencjalnej walce"

Jest to możliwe ale nie jest to moim zdaniem najbardziej realny scenariusz. U Haye wszystko prawie pozmieniało się na minus
- jest starszy
- jest cięższy przez co wydaje się wolniejszy
- miał długą przerwę spowodowaną poważną (i to bardzo) ponoć kontuzją
- odszedł od Bootha który w dużej mierze odpowiadał za jego sukcesy
- bardzo dawno nie stał w ringu z kimś groźnym i to w takim stopniu
Reasumując lepszy niż był raczej nie będzie a wysocy przeciwnicy zawsze sprawiali że wyglądał gorzej w ringu. Na punkty by tego nie prowadził zaś to że ma szanse na nokaut jest oczywistym faktem tyle tylko że będąc w ringu z kimś kto może zrobić mu w ringu to samo Haye często zapomina o ataku skupiając się na obronie (patrz walka z Władem gdzie głównie brylował w unikaniu mocnych ciosów Włada) a biorąc pod uwagę wszystkie te aspekty o których napisałem wyżej i to że AJ bije super mocne ciosy w każdej praktycznie płaszczyźnie to miałby zadanie mocno utrudnione.
 Autor komentarza: matd
Data: 08-10-2016 15:00:55 
Nie wiem,ale ja juz jestem zaprogramowany na AJ vs WK..Walka kosmos,o przejecie schedy..A w takiej walce do stracenie bedzie mial tylko Anthony...TYLKO. Wlad se wroci po porazce i jeszcze jakiegos Browne'a o pas skasuje... AJ natomiast jako przyszly dominator nie moze pozwolic sobie na porazke ze starym Krolem,to on ma pas,ma przyszlosc i buduje image na zerze w rekordzie..Malo - buduje na 100% wspolczynniku nokautow! Haye'a nie chce...Grozny w ch@j..to jedyne co dobre :) Reszta to,wali bumy i mnie irytuje..Chcialbym,zeby do tej walki doszlo ale najpierw chcialbym AJ vs WK!
 Autor komentarza: MrAdam
Data: 08-10-2016 15:58:11 
95kg Haye owszem faworytem, ale ten 100+ nie bardzo
 Autor komentarza: samqualis
Data: 08-10-2016 17:17:40 
Kliczko/Haye
 Autor komentarza: yaro1411
Data: 08-10-2016 17:41:46 
Hmmmmm... Luis Ortiz podpisał kontrakt z Eddiem Hearnem. Czy to oznacza Ortiz vs Joshua o IBF + WBA?
 Autor komentarza: Paulpolska
Data: 08-10-2016 17:49:32 
Autor komentarza: Leppus28

Kliczko nigdy nikim wielkim nie był i to juz ponad 10 lat temu inni pokazali. Brakowało tylko wielu zawodnikom jak Haye jaj i tyle w temacie. Nikt nie zmuszał Włada do wisiłku a jak zmusił go do tego Fury który wyszedł odważnie do walki do Władek sam przyznał że był za wolny by go chwycić i od razu wyszły mańkamenty Włada następne. Z Wilderem by było to samo zresztą przed walką z Furym wszyscy widzieli KO na Furym do 5 rundy.
 Autor komentarza: Dasti40
Data: 08-10-2016 20:42:01 
Rzucą Antkowi Ortiza nz "porzarcie" tyle w tym temacie...
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 08-10-2016 22:02:37 
no zobaczymy mam nadzieje że to będzie ciekawy rywal dla Joshui troche sceptycznie podchodze że będzie to Wład ale zoabczymy walka Joshua - Hey też by była ciekawa oba walk bardzo ciekawe

Walka Wład- Joshua 50 na 50 choć z racji że Władmimo że ma 4o lat skończone to jest cały czas w trenningu sparował kiedyś z Joshuą wiec go znac to minimalnym faworytem Kliczko. zdrugiej strony ale oczywiście Joshua byłby w stanie znokutować Włada jak każdego Cieżkiego na świecie.
Myśle że kto pierwszy by trafił mocną serią by wygrał przez nokaut a im dłużej by walka trwała tym Wlad wieksze mia lby szanse wygrać
Joshua - Hey conajmniej nieznacznym albo faworytem byłby Młody Angol ale Hey nie można by skreślać bo mocny cios pozostał ale myśle że prawie 4 letnia przerwa zrobił swoje i HEy nie ma tej szybkości i Dynamiki.
chciał bym sie mylić ale może to być sciema medialna Hearna żeby jeszcze wypromować Joshue
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.