GOŁOWKIN-JACOBS: WBA WYDŁUŻA OKRES NEGOCJACJI

Chcąc uniknąć przetargu, władze World Boxing Association postanowiły wydłużyć do środy okres negocjacji pomiędzy obozami Giennadija Gołowkina (36-0, 33 KO) i Daniela Jacobsa (32-1, 29 KO) w sprawie walki o pas mistrzowski w kategorii średniej.

Tom Loeffler, promotor Kazacha, stwierdził już, że przetarg będzie koniecznością. Federacja nie traci jednak wiary, że przedstawiciele obu pięściarzy wypracują konsensus.

- Jeśli do 12 października osiągną porozumienie, poprosimy o kontrakty. Jeśli nie, w ciągu dziesięciu dni od tego terminu zarządzimy przetarg - mówi Gilberto Mendoza Jr, prezydent WBA.

Dodał, że komitet mistrzowski zadecydował już w sprawie podziału procentowego w razie przetargu. Powinien on wynieść 75-25 na korzyść superczempiona, czyli Gołowkina, ale obóz Jacobsa, właściciela tytułu WBA w wersji regularnej, postulował o zmianę na 60-40. Decyzja zapadła, ale Mendoza Jr na razie jej nie ujawnia.

Gdyby doszło do przetargu, sztab Kazacha mógłby się znaleźć w trudnym położeniu. Gołowkin ma kontrakt na wyłączność z telewizją HBO, tymczasem wysoką ofertę z pewnością złożyłby Al Haymon, menedżer Jacobsa, który współpracuje z innymi stacjami, m.in. Showtime.

- Jesteśmy zainteresowani [tą walką] i będziemy agresywnie licytować - zapowiada Stephen Espinoza, szef sportu w Showtime.

Mendoza Jr proponował przedstawicielom Gołowkina i Jacobsa, aby obaj pięściarze stoczyli po jeszcze jednej potyczce przed obowiązkowym pojedynkiem, ale możliwość ta została już wykluczona. Ich walka wstępnie planowana jest na 10 grudnia w Nowym Jorku.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Woolite
Data: 09-10-2016 01:10:12 
Przetarg - przetargiem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie, stwierdził p. Mendoza.
Espinoza straszy, bo te kontrakty na wyłączność, to dość niewygodna sprawa. Ale nie wierzę, że wyłożą naprawdę grube siano za GGG na SHO, bo gwarancji zwrotu nie ma, a ponoć Haymon już nie ocieka kasą. Zresztą obóz GGG już się pogodził z przetargiem, także też pewnie nie odpuszczą :)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.