PRZEDSTAWICIELE GOŁOWKINA I JACOBSA WCIĄŻ NEGOCJUJĄ

Obozy Giennadija Gołowkina (36-0, 33 KO) i Daniela Jacobsa (32-1, 29 KO) wciąż nie osiągnęły porozumienia w sprawie walki zarządzonej przez World Boxing Association.

Czas na negocjacje upływa 10 października. Jeśli nie będzie konsensusu, organizatora pojedynku wyłoni przetarg.

- Naszym celem jest wypracowanie porozumienia. To zawsze bardziej produktywne. Nadal próbujemy ustalić szczegóły, mam nadzieję, że wkrótce znajdziemy rozwiązanie - stwierdził Tom Loeffler, promotor "GGG", w krótkiej wiadomości wysłanej magazynowi The Ring.

Przedstawiciele Jacobsa zwrócili się niedawno do WBA z prośbą o zmianę procentowego podziału zysków z walki. Obecnie wynosi on 75-25 na korzyść Kazacha, podczas gdy obóz Amerykanina wnioskuje o 60-40. Gilberto Mendoza Jr, prezydent federacji, podkreśla, że sprawą tą zajmuje się obecnie komitet mistrzowski.

Przebywający blisko negocjacji informator portalu ESPN Deportes twierdzi tymczasem, że pojawił się pomysł, aby Gołowkin i Jacobs stoczyli po jeszcze jednej walce, zanim zmierzą się w ringu. WBA woli jednak nie czekać i chce jak najszybciej rozstrzygnąć sytuację z pasami w wadze średniej. Kazach ma tytuł w wersji Super, Amerykanin zaś jest mistrzem regularnym.

Wstępnie pojedynek Gołowkin-Jacobs jest planowany na 10 grudnia. Miałoby do niego dojść w Nowym Jorku.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 06-10-2016 11:57:18 
"WBA woli jednak nie czekać i chce jak najszybciej rozstrzygnąć sytuację z pasami w wadze średniej. Kazach ma tytuł w wersji Super, Amerykanin zaś jest mistrzem regularnym."

*
*
*

Tak rozstrzygną sytuację z pasami, że Gołowkin po ewentualnej wygranej dalej będzie z pasem "super", a o regular zawalczą najwyżej rozstawieni bokserzy z rankingu i znowu będziemy mieli mistrza regularnego.
 Autor komentarza: baxx
Data: 06-10-2016 12:10:52 
Bo WBA Regular to jest to samo co WBC Silver, czyli "pas pretendenta". Tylko że oni, jak się zdaje, pobierają za to opłaty jak od prawdziwego pasa mistrzowskiego.
 Autor komentarza: NietrzezwyTomasz
Data: 06-10-2016 12:15:54 
Autor komentarza: baxx Data: 06-10-2016 12:10:52
Bo WBA Regular to jest to samo co WBC Silver, czyli "pas pretendenta". Tylko że oni, jak się zdaje, pobierają za to opłaty jak od prawdziwego pasa mistrzowskiego.

*
*
*

To nie jest to samo. Pas WBA Regular wypuszczany jest w wagach, w których mistrz WBA dzierży również tytuł innej federacji. Wówczas nadaje mu się status "super championa" i wręcza pas WBA Super, następnie wyłaniają "mistrza regularnego" w tej samej wadze. Tak wygląda ta papka federacyjna.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.