MAŁE PIĘŚCI: TANIEC Z SZABLAMI (ZAPOWIEDŹ I KONKURS)

Nie zginęła jeszcze Ukraina, ni chwała, ni wolność/Jeszcze się do nas uśmiechnie los, bracia młodzi/Nasi wrogowie zginą jak rosa na słońcu/Zapanujemy nad naszymi ziemiami/Duszę i ciało oddamy za wolność/Pokażemy, że jesteśmy z kozackiego rodu... Kozactwo w boksie zawodowym poczyna sobie coraz śmielej, atakując szczyty list P4P. Dumni hetmani olimpijscy - Wasyl Łomaczenko i Ołeksandr Usyk są tych szczytów najbliżej. W kolejnym odcinku skupimy się na boksie Usyka, fenomenie opisywanym w ostatnich dniach przez koneserów pięściarstwa z całego świata.

TANIEC Z SZABLAMI: ZAPOWIEDŹ I KONKURS

Czytelników Bokser.org zapraszam do analizy walk Ołeksandra Usyka i współudziału w powstawaniu tekstu o jego stylu i szansach na podbicie pięściarskiego świata. Warto bowiem podkreślić niezwykle ważną rolę, jaką pięściarstwo Ukraińca odgrywa we współczesnych sztukach walki. Najciekawsze według mnie inspiracje wykorzystam podczas pisania artykułu pod roboczym tytułem ''Taniec z szablami'', którego pierwsza część ukaże się pod koniec przyszłego tygodnia. Czekam więc na Wasze komentarze w dzisiejszych ''Małych pięściach''. Można je również przesyłać na adres mailowy (bilunski.jakub@gmail.com). Autorzy komentarzy mają szansę na zdobycie nagrody, tym razem jest to coś na wskroś ukraińskiego. Taniec z szablami czas zacząć. 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

Biłuński zadebiutował na łamach Bokser.org w czerwcu 2011 roku. W ciągu dwóch lat stworzył cztery autorskie cykle: "Artyści ringu", "Boxiana", "Styl robi walkę" i "KSB". Prezentował charakterystyczny styl, który często polaryzował opinie czytelników. Obecnie Biłuński tworzy reportaże dla wydawnictwa Ebr.

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Krusher
Data: 25-09-2016 20:48:59 
Bez złośliwości, Usyk ma większe szanse na zostanie największym cruiserem w historii, niż Ukraina na odzyskanie Krymu...
 Autor komentarza: KnockinOnHeavensDoor
Data: 25-09-2016 21:04:10 
Ukraina ma wieksze szanse na odzyskanie Krymu niz Jakub Bilunski na stanie sie powazanym autorem. Po ostatnim "sukcesie" artykulu z cyklu "na betonowym stepie" wszyscy tutaj "czekamy z niecierpliwoscią" na kolejną porcje tworczosci pana Jakuba...
 Autor komentarza: Madras
Data: 25-09-2016 21:05:43 
@Krusher
To żadna złośliwość... Mało tego dodam, że większe są szanse, że Usyk zostanie najlepszym Cruiserem w historii, niż to, że Ukraina utrzyma dodatkowo teraźniejsze granice. Mało tego, co gorsze, większe są szanse, iż Usyk będzie tym i owym mistrzem, niż Ukraina wyprze się Banderowskiego rodowodu.
 Autor komentarza: zeitgeist
Data: 25-09-2016 21:12:28 
Przeciez na Ukrainie teraz jest chyba wypas po majdanie ,a krym odbiora ,przynajmniej bedziemy o to walczyc krok w krok z bracmi ukrainskimi; ,lub krok przed nimi i Usyk zostanie legenda i Krym wroci do Ukrainy
 Autor komentarza: Krusher
Data: 25-09-2016 21:24:18 
Ale ogólnie czapki z głów przed Usykiem, widać że ma dobrze poukładane w głowie. Ciężka praca, bieda ukształtowały w nim charakter. Nie było głupiego pieprzenie przed walka, był szacunek. Przyjechał, zrobił swoje i podziękował ;)
Jakże to brzmi, gdy słucha się tych w większości żałosnych wymówek naszych " mistrzów "
 Autor komentarza: Rolan
Data: 25-09-2016 21:31:33 
Usyk to taka uboga wersja Alega. Ale i to moze wystarczyc na zdominowanie CW, o ile na przeszkodzie nie stanie Komandos z wystającą szczęką.
 Autor komentarza: yaro1411
Data: 25-09-2016 21:37:16 
Nie czytałem artykułu i już wiem, że ch***wy
 Autor komentarza: Krusher
Data: 25-09-2016 21:41:08 
yaro

:D
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 25-09-2016 21:47:58 
patrzac na ranking WBO,to nie widac tam na czolowych miejscach groznego chellengera dla Usyka
Ma wiecej luzu niz mial Krzysiek Glowacki
Zobaczymy jaki pomysl bedzie miala na niego grupa K2.Czy beda to obrony na Ukrainie,czy tez unifikacje w Rosji lub UK
W ewntualnej walce z Bellew Usyk jest faworytem.Natomiast ze specnazem moze byc roznie.Lebedev nie jest juz co prawda tym samym piesciarzem,co przed walka z Jonesem,ale jego umiejetnosci i styl nadal czynia go groznym oponentem dla usyka
Po mojemu jest tylko kwestia czasu kiedy Usyk przejdzie do dywizji hevy
 Autor komentarza: yaro1411
Data: 25-09-2016 22:27:02 
Ortiz, Klitschko, Joshua gniotą Usyka w ciężkiej bez większych problemów. Szczególnie Ortiz
 Autor komentarza: holy
Data: 26-09-2016 09:54:39 
Usyk na ciężka nie ma warunków. Sam talent to chyba jednak za mało.
 Autor komentarza: RK2
Data: 26-09-2016 09:59:42 
ad Krusher -

na punkt - i szacunek dla Głowackiego, który swoim zachowaniem przed/po pojedynku pokazał pewną klasę (nieczęstą u innych "naszych mistrzów boksu")
 Autor komentarza: samurai
Data: 26-09-2016 19:11:48 
I Glowka i Usyk pokazali kalse i przed walkai po walce.
Ale dla mnie osobiscie Krzysiek zawalczyl slabo bez wiary i determinacji.
Mysle ze do 6-ej rundy jeszcze wiare w siebie mial ale nastepne rundy te wiare mu odbieraly stopniowo.
Ludzilem sie ze od 9 rundy postawi wszystko na jedna karte ale nie bylo widac checi zwyciestwa.
Wstydu nie ma ale i chwaly tez.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.