Archiwum wiadomości z dnia: 2016-09-24

 

NA ŻYWO: VIII MGPM 2016 NOWY SĄCZ

Dziś dla kibiców dobra sobota. Rozpoczynamy transmisją z VIII Edycji Międzynarodowego Grand Prix Małopolski, gdzie już zostaliśmy przyzwyczajeni do naprawdę emocjonujących pojedynków boksu olimpijskiego - w karcie walk przewidziano 30 potyczek (zestawienie w rozwinięciu). Po zakończeniu transmisji z Nowego Sącza, na ringi zawodowe w Kaliszu i Białymstoku, wejdą pięściarki i pięściarze grup Tymex Boxing Promotion i Boxing Production.


FOTORELACJA Z WAŻENIA PRZED GALĄ W POZNANIU

Dziś w Poznaniu w hali CityZen o godzinie 17.00 rozpocznie się Międzynarodowy Mecz Bokserski Juniorów Polska vs. Włochy (Wielkopolska-Abruzja). Od godziny 20.00 wystartuje Extra Gala Poznań Fight Night, podczas której odbędzie się w sumie 10 pojedynków w formułach walki takich jak MMA, K-1 Rules i boks zawodowy. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z oficjalnej wagi.

ADAM BALSKI O WALCE Z BRUDOWEM: FAJNIE BYŁOBY WYGRAĆ SZYBKO

- Fajnie byłoby wygrać szybko przed czasem, ale nie nastawiam się na nokaut, tylko pełen dystans - mówi Adam Balski (6-0, 5 KO), który dziś o 22:45 wyjdzie do ringu w swoim Kaliszu, gdzie czekać na niego już będzie były mistrz świata federacji WBA w wersji tymczasowej, Walery Brudow (43-9, 29 KO). Posłuchajcie co już po dzisiejszym obiedzie powiedział nam Adam.


WYGRANE POLAKÓW NA GALI W POZNANIU

Podczas dzisiejszej gali w Poznaniu miejscowi pięściarze Damian Wrzesiński (10-0-1, 4 KO), Mariusz Biskupski (22-43-2, 8 KO) i Sylwester Walczak (5-23-2, 0 KO) wygrali swoje walki z zagranicznymi rywalami. Wszystkie pojedynki odbyły się na dystansie czterech rund i zakończyły werdyktami punktowymi.


KOLEJNA 'CZASÓWKA' BALSKIEGO

Nie mogło być inaczej. Adam Balski (7-0, 6 KO) na własnym terenie w Kaliszu pokonał przed czasem w piątej rundzie byłego mistrza świata wagi junior ciężkiej w wersji tymczasowej Walerego Brudowa (43-10, 29 KO) podczas trwającej właśnie w tym mieście gali boksu.


BRODNICKA BEZ PRZESZKÓD WYGRYWA Z TERASZWILI

Walka bez historii. W pojedynku wieczoru gali w Kaliszu Ewa Brodnicka (11-0, 2 KO) pokonała zdecydowanie na punkty po ośmiu rundach Lelę Teraszwili (7-4-2, 3 KO). Mistrzyni Europy wagi lekkiej nie zachwyciła, ale nie miała problemów z pokonaniem Gruzinki i teraz przyszedł czas na obronę tytułu w listopadowym występie z Anitą Torti.

WALCZAK: 'CZAS NA WALKI W POLSCE'

O tym, że rekordy nie boksują przekonaliśmy się już wiele razy. Przykładem może być m.in. Sylwester Walczak (4-23-2, 0 KO), który mimo słabego rekordu sprawił kilka niespodzianek. W rozmowie z naszym serwisem wyraził gotowość do walki z polskimi pięściarzami, notowanymi znacznie wyżej od niego.
PARZĘCZEWSKI PRZEZ NOKAUT

Podczas trwającej gali w Kaliszu Robert Parzęczewski (14-1, 8 KO) znokautował w czwartej rundzie Bekę Aduaszwilego (18-6, 8 KO). Pięściarz z Częstochowy nie dał żadnych szans rywalowi z Gruzji, który w ciągu kilku rund przyjął mnóstwo uderzeń od Polaka.MAREK MATYJA O WALCE Z DĄBROWSKIM: EMOCJE GWARANTOWANE

- Szykuje się ciekawa i bardzo zacięta walka. Oglądałem na żywo starcie w Gdańsku Norberta z Pawłem i już wtedy Dąbrowski prezentował wysoką dyspozycję - mówi Marek Matyja (11-0, 4 KO), który za miesiąc w Wieliczce stanie do rewanżowego starcia z Norbertem Dąbrowskim (18-5-1, 7 KO). Pojedynek został zakontraktowany na osiem rund.