OBÓZ FURY'EGO POTWIERDZA: REWANŻ Z KLICZKĄ ODWOŁANY

Redakcja, Informacja prasowa

2016-09-23

Obóz Tysona Fury'ego (25-0 ,18 KO) wydał oficjalne oświadczenie, w którym potwierdził wycofanie się - już po raz drugi, z rewanżu z Władimirem Kliczką (64-4, 53 KO).

To już drugi raz, gdy Anglik - mistrz świata wagi ciężkiej federacji WBA i WBO, odwołuje spotkanie z Ukraińcem. Za pierwszym razem pięściarze mieli się spotkać 9 lipca, teraz zaś 29 października. W obu przypadkach za przyczynę podano problemy zdrowotne Tysona.

"Z najgłębszym żalem musimy poinformować, że rewanżowe starcie o tytuł mistrza świata wagi ciężkiej pomiędzy Tysonem Furym a Władimirem Kliczką nie dojdzie do skutku 29 października. Tyson w tym tygodniu przeszedł badania i został uznany za niezdolnego do przystąpienia do walki. Specjaliści doradzili mu, by wycofał się z rewanżu i wyleczył się przed powrotem na ring. Tyson niezwłocznie podda się teraz leczeniu. Potrzebuje tego, aby wrócić do pełnego zdrowia. Oczywiście jest zdewastowany i przygnębiony tym co się stało, ale pragniemy przy tym przeprosić wszystkich kibiców, którzy czekali na ten rewanż. W swoim czasie wydamy kolejne oświadczenia, lecz do tego momentu prosimy o uszanowanie prywatności mistrza i jego rodziny" - napisano.

TYSON FURY: SERWIS SPECJALNY >>>

Anglik stanął przed groźbą utraty pasów WBA/WBO. Wcześniej stracił już tytuł w wersji IBF, gdy odmówił obowiązkowej obrony przeciwko Wiaczesławowi Głazkowowi.