BERMANE STIVERNE: W REWANŻU POKONAM WILDERA

Ryan Burton, Boxingscene

2016-09-22

Deontay Wilder (37-0, 36 KO) przez wzgląd na liczne kontuzje pauzuje trochę dłużej. "Brązowy Bombardier" pozostał pełnoprawnym mistrzem świata wagi ciężkiej federacji WBC, ale przez jego absencję, władze WBC wyznaczyły Aleksandra Powietkina (30-1, 22 KO) oraz Bermane'a Stiverne'a (25-2-1, 21 KO) do walki o pas w wersji tymczasowej. Haitańczyk wierzy, że odprawi najpierw Rosjanina, a potem udanie zrewanżuje się Wilderowi.

Wilder odebrał tytuł właśnie Stiverne'owi w jego pierwszej obronie. Ale Bermane tłumaczył się potem swoimi problemami, umniejszając trochę sukces Wildera.

- Nauczyłem się od tamtego czasu bardziej dbać o siebie. Zawsze powtarzałem, że przegrałem nie dlatego, iż Wilder był lepszy, a po prostu z własnej winy. To już jednak przeszłość i zamknąłem tamten rozdział za sobą. Trenuję bardzo ciężko i będę dobrze przygotowany na Powietkina. Pokonam najpierw jego, a potem zrewanżuję się Wilderowi - zapewnia Stiverne.

Wczoraj ogłoszono, że promotorzy Powietkina i Stiverne'a doszli w końcu do porozumienia. Wkrótce zostanie ogłoszona data oraz lokalizacja ich walki.