Archiwum wiadomości z dnia: 2016-09-16

 
ZAPOWIEDŹ - MIĘDZYNARODOWE GRAND PRIX MAŁOPOLSKI - NOWY SĄCZ

Dobrze nie wybrzmiał gong na pięściarskim ringu w Krakowie i już przed nami kolejna VIII edycja, cyklicznego, międzynarodowego turnieju - Grand Prix Małopolski - tym razem spotkamy się z zawodnikami w Nowym Sączu, gdzie coraz lepiej prezentują się polscy zawodnicy - zapraszamy do uczestnictwa bezpośrednio na hali czy na żywo poprzez otwarty przekaz już w sobotę, w samo południe, 24 września. Informacje w rozwinieciu.


WAŻENIE: KRZYSZTOF GŁOWACKI vs ALEKSANDER USYK

Dziś odbyła się ceremonia ważenia przed jutrzejszą potyczką Krzysztofa Głowackiego (26-0, 16 KO) z Aleksandrem Usykiem (9-0, 9 KO). Polak przystępuje do drugiej obrony tytułu mistrza świata federacji WBO kategorii junior ciężkiej. Mistrz olimpijski sprzed czterech lat jest obowiązkowym challengerem wyznaczonym przez organizację World Boxing Organization. "Główka" zanotował 90,4 kg, jego rywal nieznacznie mniej - 90,15 kg. Zobaczcie obu gladiatorów na wadze.

WAŻENIE: SZYMAŃSKI vs VILLALOBOS

Patryk Szymański (16-0, 9 KO) musiał ściągnąć bieliznę by wykręcić wymagany limit kategorii junior średniej, ale udało się. Wniósł na wagę 69,8 kg, natomiast Jose Antonio Villalobos (9-1-2, 5 KO) zaledwie 69,35 kg. Przypomnijmy, że w stawce ich walki znajdzie się tytuł młodzieżowego mistrza świata organizacji WBC.


PAWEŁ STĘPIEŃ: WYJDĘ DO RINGU SKONCENTROWANY

Jedną z atrakcji jutrzejszej gali w Gdańsku będzie rywalizacja w wadze półciężkiej pomiędzy Pawłem Stępniem (4-0, 4 KO) a Norbertem Dąbrowskim (18-4-1, 7 KO). Pięściarz ze Szczecina już w piątym starcie przejdzie naprawdę ciekawy test, choć zna się z najbliższym rywalem z sali treningowej.

SPARING: MICHAŁ CIEŚLAK vs SIERGIEJ WERWEJKO

Zawodnicy i trenerzy niechętnie pokazują nagrania z przygotowań do walk. Ale specjalnie dla Was odsłaniamy kulisy i prezentujemy urywki sparingu Michała Cieślaka (13-0, 9 KO) z Siergiejem Werwejką (2-0, 1 KO). Już jutro wieczorem Cieślak skrzyżuje rękawice z doświadczonym Giulianem Ilie (21-10-2, 7 KO).


GŁOWACKI-USYK: KRZYSIEK NIEZNACZNIE CIĘŻSZY, CIEŚLAK ZBIJA

Przed momentem zakończyła się ceremonia ważenia przed jutrzejszą potyczką Krzysztofa Głowackiego (26-0, 16 KO) z Aleksandrem Usykiem (9-0, 9 KO). Polak przystępuje do drugiej obrony tytułu mistrza świata federacji WBO kategorii junior ciężkiej. Mistrz olimpijski sprzed czterech lat jest obowiązkowym challengerem wyznaczonym przez organizację World Boxing Organization.


DANNY GARCIA NAJPIERW Z MOLINĄ, A POTEM Z THURMANEM?

Od jakiegoś czasu mówiło się, że Danny Garcia (32-0, 18 KO) w pierwszej obronie tytułu mistrza świata federacji WBC w wadze półśredniej spotka się z Andre Berto. Dziś już wiemy, że naprzeciw "Swifta" stanie John Molina Jr (29-6, 23 KO), ale na horyzoncie pojawia się już ewentualna konfrontacja z doskonałym Keithem Thurmanem (27-0, 22 KO).
WACH: WALKA WAWRZYKA Z SOSNOWSKIM NIE POTRWA PEŁNEGO DYSTANSU

- Czekam z niecierpliwością na ten pojedynek, również pod kątem ewentualnego starcia z Andrzejem przy okazji kolejnej gali PBN. Będę przyglądał się z bliska tej konfrontacji, ale według mnie nie potrwa pełnego dystansu i Andrzej znokautuje Alberta - typuje Mariusz Wach (32-2, 17 KO), który być może na początku listopada stoczy pojedynek z Andrzejem Wawrzykiem (32-1, 18 KO).