Archiwum wiadomości z dnia: 2016-09-10

 
EWA PIĄTKOWSKA ZAKOŃCZYŁA PRZYGOTOWANIA DO WALKI ŻYCIA

- Wczoraj zrobiłam ostatni sparing. Jestem zadowolona i gotowa do mojej walki życia - mówi Ewa Piątkowska (9-1, 4 KO), która dokładnie za tydzień na ringu w Gdańsku stanie przed historyczną szansą wywalczenia jako pierwsza Polka mistrzowskiego pasa federacji WBC. Naprzeciw podopiecznej Andrzeja Gmitruka stanie Amerykanka polskiego pochodzenia, Aleksandra Magdziak Lopes (16-3-2, 1 KO).
NORBERT DĄBROWSKI: CZUJĘ JUŻ ATMOSFERĘ WALKI

- Od tygodnia już się nakręcam. Udziela mi się atmosfera walki - nie ukrywa Norbert Dąbrowski (18-4-1, 7 KO), który za siedem dni w Gdańsku skrzyżuje rękawice z niepokonanym Pawłem Stępniem (4-0, 4 KO). Głównym wydarzeniem tej imprezy będzie starcie o pas federacji WBO kategorii cruiser pomiędzy Krzysztofem Głowackim (26-0, 16 KO) a mistrzem olimpijskim sprzed czterech lat, Oleksandrem Usykiem (9-0, 9 KO).


ALBERT SOSNOWSKI: WYJDĘ DO RINGU I DAM Z SIEBIE WSZYSTKO

- Nie narzucam na siebie żadnej niepotrzebnej presji. Wiem doskonale, że to Andrzej jest faworytem i niech on się martwi. Ja chcę wyjść do ringu i po prostu dać z siebie wszystko, a przy tym co poniektórych trochę zaskoczyć - mówi Albert Sosnowski (49-7-2, 30 KO). Były pretendent do pasa WBC wagi ciężkiej za dokładnie tydzień spotka się w Gdańsku z Andrzejem Wawrzykiem (32-1, 18 KO).

WIDEO: NIEMCZYK vs MICHELUS (-64kg) - PÓŁFINAŁ MMP 2016

Dawid Michelus (UKS Kontra Elbląg) to bardzo znane nazwisko na naszym podwórku, ale w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski wystartował w wyższej kategorii. W półfinale Łukasz Niemczyk (Champion Chojnów Powiat Legnicki) pokazał mu, że te cztery kilogramy różnicy to jednak sporo, wygrywając niejednogłośnie na punkty (3:2). Oto nagranie z ich walki.JANUSZ PINDERA O WALCE GOŁOWKIN vs BROOK

Janusz Pindera, ceniony analityk i dziennikarz zajmujący się boksem, jak każdy z nas z uwagą obejrzy dziś pojedynek Giennadija Gołowkina (35-0, 32 KO) z Kellem Brookiem (36-0, 25 KO). A co on sam sądzi o tej potyczce? - Jeśli Brook zdecyduje się na otwarte wymiany, będzie to dla niego zabójstwo i skończy się wtedy szybko.


WIDEO: KIWIOR vs PERCZYŃSKI (-69kg) - PÓŁFINAŁ MMP 2016

To jest boks! Właśnie dla takich walk warto czasem pojechać na Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, zamiast oglądać niektóre "gale" zawodowców. W półfinale kategorii -69kg Damian Kiwior (PTB Tiger Tarnów) i Rafał Perczyński (Akademia Walki Warszawa) stworzyli wspólnie świetne widowisko. Ostatecznie na punkty wygrał ten pierwszy. Obejrzyjcie koniecznie!