BROOK: JEST STRACH - GOŁOWKIN: NIE BOJĘ SIĘ, ROZUMIEM BOKS

Redakcja, @cmckennasport

2016-09-08

Giennadij Gołowkin (35-0, 32 KO) i Kell Brook (36-0, 25 KO) spotkali się w czwartek na ostatniej konferencji prasowej przed hitową walką, która w sobotę odbędzie się w hali O2 Arena.

Kazach, zdecydowany faworyt, stwierdził, że "ten pojedynek to prezent dla wszystkich". Zapytany, czy odczuwa strach przed konfrontacją z tryskającym pewnością siebie przeciwnikiem, odparł: - Nie boję się. Rozumiem boks, znam sytuację. Nie jestem przestraszony.

O małym strachu mówił z kolei pretendent, który na pojedynek o mistrzostwo dywizji średniej przenosi się aż o dwie kategorię wagowe. - Czuję strach, ale dzięki temu będę lepszy. To zdrowy strach, sprawi, że będę skupiony - podkreślił.

Dodał, że kibice w Londynie i na całym świecie będą zszokowani tym, co wydarzy się między linami. - To będzie największa niespodzianka w historii. Jestem gotowy wydrzeć Gołowkinowi tytuły - oznajmił.

Dominic Ingle, trener Anglika, dodał, że z Gołowkinem nie można ryzykować, bo "jeden błąd i jest po wszystkim". Nie wątpi jednak w sukces swojego podopiecznego. - Nie mrugajcie. I nie skreślajcie Kella Brooka. Ten facet idzie po zwycięstwo - powiedział.

Stawką pojedynku Gołowkin-Brook będą pasy WBC, IBF oraz IBO w kategorii do 160 funtów. Transmisję w Polsce przeprowadzi Polsat Sport. Początek w sobotę o godzinie 20:00.