GŁOWACKI-USYK: OSTATECZNIE 6 WALK - ŁASZCZYK DOPIERO W WIELICZCE

Ostatecznie nie siedem, a sześć walk liczyć będzie rozpiska gali 17 września w Gdańsku, gdzie Krzysztof Głowacki (26-0, 16 KO) spotka się w walce wieczoru z Aleksandrem Usykiem (9-0, 9 KO).

Kamil Łaszczyk (22-0, 8 KO) nie wystąpi w Gdańsku. Jego występ został przeniesiony na 22 października i wieczór w Wieliczce. Tam jego rywalem będzie Piotr Gudel (5-1-1), z którym... miał zaboksować za niespełna dwa tygodnie. Gudel jednak był kontuzjowany i walka została przeniesiona do Wieliczki.

Oto jak chronologicznie przedstawia się gala Głowacki vs Usyk:

1 - waga ciężka
Andrzej Wawrzyk (32-1, 18 KO) vs Albert Sosnowski (49-7-2, 30 KO)

2 - waga półciężka
Paweł Stępień (4-0, 4 KO) vs Norbert Dąbrowski (18-4-1, 7 KO)

3 - waga junior średnia
Patryk Szymański (16-0, 9 KO) vs Jose Antonio Villalobos (9-1-2, 5 KO)

4 - waga junior ciężka
Michał Cieślak (13-0, 9 KO) vs (?)

5 - waga junior średnia
Ewa Piątkowska (9-1, 4 KO) vs Aleksandra Magdziak Lopes (16-3-2, 1 KO)
O tytuł mistrzyni świata federacji WBC

6 - waga junior ciężka
Krzysztof Głowacki (26-0, 16 KO) vs Aleksander Usyk (9-0, 9 KO)
O tytuł mistrza świata federacji WBO

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Spartacus
Data: 05-09-2016 21:13:13 
Jaka przeciętna gala, tylko walka wieczoru świetnie się zapowiada. Człowiek chciałby wesprzeć boks zawodowy w Polsce jako kibic, no ale na tak jawną kpinę, bezczelną i ordynarną nie rzucę nawet grosza. Tu nie chodzi o pieniądze, tylko o zasady. Trzeba się szanować i omijać takie imprezy szerokim łukiem, tylko wtedy coś będzie można zmienić. Jak Don Wasyl poczuje, że nie trzeba się wysilać,bo frajery i tak kupią, to będzie tylko gorzej. On żeruje tylko na takich parówach życiowych. Oczywiście mój post nic nie zmieni. Pamiętam gale Szpilka vs Adamek, tam zestawienia były o wiele lepsze(kupiłem PPV), a tutaj największa gala w historii się szykuje, a ten krętacz po najmniejszej linii oporu. Mam nadzieję, że to się k*rwa zemści. Biję się z myślami, bo za Głowackiego walkę to mogę i co miesiąc zapłacić 40 zł, bo warto, bo zasługuje na to, no ale rozsądek podpowiada, nie daj się dymać i nie mam zamiaru.
 Autor komentarza: Ernesto
Data: 05-09-2016 22:09:06 
Najważniejsza jest walka Glowacki vs Usyk, ale kolejność tych pojedynków mogłaby inaczej wyglądać.

Paweł Stępień (4-0, 4 KO) vs Norbert Dąbrowski (18-4-1, 7 KO)- test dla Stępnia
Patryk Szymański (16-0, 9 KO) vs Jose Antonio Villalobos (9-1-2, 5 KO)- Patryk pokaże się w Polsce
Michał Cieślak (13-0, 9 KO) vs (?) - dać dobrego rywala i kibice się obudzą, Cieślak ma dobrą bazę swoich kibiców co wspierają go oglądając gale
Ewa Piątkowska (9-1, 4 KO) vs Aleksandra Magdziak Lopes (16-3-2, 1 KO)- dwie kobiety, dla niedzielnych to zawsze sensacja
Andrzej Wawrzyk (32-1, 18 KO) vs Albert Sosnowski (49-7-2, 30 KO)- najciekawsza walka undercardu
Krzysztof Głowacki (26-0, 16 KO) vs Aleksander Usyk (9-0, 9 KO)- Oby pas został w PL ;)
 Autor komentarza: Granitechin
Data: 05-09-2016 22:22:17 
Bez przesady Szpilka-Adamek też nie było nie wiadomo jakich nazwisk. Striczu-Past Prime Proksa, Chudecki-Syrowatka, Wrak Cygana. Faworyci przegrywali seryjnie i nagle obwołano ją najlepszą galą Don Wasyla. A tutaj mamy Wymiatacza Główkę mistrza zawodowego z mistrzem olimpijskim(na Ukrainie oferowali 0,5 mln euro czyli gaże jak na polskie warunki , Cieślaka z metalem w pięściach i pojedynek Pań o WBC. To daje nam Main Event klasy światowej i nie ma co tego porównywać do formatu Stary wyjadacz z zaplecza czołówki HW z Młodym gniewnym zaplecza HW. Start do tego może mieć Vit-Adamek z 2011 czyli Najlepszy Champ Królewskiej kategorii w starciu z Dmuchanym Cruiserem ze świetną przeszłością ale dla mnie Usyk-Główka to największe starcie na poziomie sportowym bez murowanego faworyta. Warto tutaj kupić PPV albo zobaczyć to na żywo bo jeszcze dłuuuugo takiego wytrawnego dania bez przewagi promocji nad klasą bokserską nie uświadczymy. Jakby to Cop powiedział warto partycypować pokazać, że liczy się przede wszystkim jakość spektaklu a nie otoczka i marketing.
 Autor komentarza: Granitechin
Data: 05-09-2016 22:26:25 
Bo jak oglądalność zawiedzie to promotorzy pójdą w stronę najbardziej znanych fighterów i czeka nas Walka Tytanów Były mistrz Europy i Były Mistrz Light HW i Cruiser Sosnowski-Adamek.
 Autor komentarza: rocky86
Data: 05-09-2016 22:38:19 
Jesteście [email protected] niepoważni. Macie gale na której rodak będzie bronić pasa z mistrzem olimpijskim i narzekacie na undercard. Masakra. Na galach braci Kliczko walczą same ogóry, a stadiony wyprzedają. Później się dziwią, że u nas tak mało dużych eventów. Sportowo jest to największe wydarzenie bokserskie w historii naszego kraju.

No, ale [email protected] dla zasady nie wydam 4 dyszek, niech się Wasyl uczy, że na każdą gale ma wystawiać całą swoją grupę z mocnymi zawodnikami, bo jak płacę 4 dychy, to ma być wysyp gwiazd.
Żal.

Ja tam jadę na galę i będę się dobrze bawić.
 Autor komentarza: saimon
Data: 05-09-2016 23:04:01 
rocky86 poperam i już zamówiłem PPV
 Autor komentarza: Spartacus
Data: 05-09-2016 23:16:11 
rocky86

Możesz robić ze swoimi pieniędzmi co chcesz. Jeżeli nie czujesz się oszukany. Tylko nie mów, że karta walk jest w porządku, jak na takie wydarzenie. Kupiłeś bilet na galę i próbujesz bronić swojego wyboru. Na tej imprezie walczy zawodnik co nie ma nawet zakontraktowanego przeciwnika,nie czujesz, że coś jest nie tak?. Do ostatnich dni szukali też zawodnika dla drugiego, gdzie też nie wiedziałeś. Brak jakiegokolwiek profesjonalizmu organizatorów. Jak możesz wziąć udział w walce pod tytułem Sosnowski vs Wawrzyk, jesteś fanem boksu czy zwykłym Januszem?. Na pewno to drugie, skoro będziesz oglądał to gówno. Po wpisach widać, że masz pojęcie o boksie i większości się z Tobą zgadzam, ale nawet takich Don Wasyl potrafi zmanipulować jak dziecko. Wiadomo, że gala jest ciągnięta na Głowackim, z sympatii do niego codziennie mam ochotę kupić PPV, ale jednocześnie wiem, że to wszystko jest przemyślane i zaplanowane pod to.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 06-09-2016 00:19:08 
Bez przesady. Ściągnęli Usyka do Polski co sporo ich pewnie kosztowało. Podjęli ryzyko bo i Głowacki i Usyk nie są Januszom wielce znani. Oszczędność więc jest pewną "normą" w tym momencie.
Osobiście jedyną interesującą walką dla mnie jest walka wieczoru a za kompletnego Janusza się nie uważam. Stracić może i nie stracą ale mimo wspaniałego sukcesu Głowackiego w walce z Huckiem podejrzewam że jego nazwisko nic nie mówi dużej grupie ludzi którzy np porywają się na ppv dla takiego Pudziana czy Adamka.

Jeśli ktoś nie sprzeciwia się samej idei ppv w "całości" i chce/potrafiłby zrobić wyjątki i je wykupić myślę że ma dobry moment by się "ugiąć" dostaje bowiem walkę która może być kapitalnym starciem bokserów z najwyższej półki, o wysoki cel i jeszcze okraszoną dużą dozą znaków zapytania.
 Autor komentarza: rocky86
Data: 06-09-2016 07:22:09 
Spartacus

Janusz ze mnie w [email protected] Wasyl mnie wkrecil walka Cyca z Sosna.
Tak mbie wkrecil ta walka, ze bilety kupilem w czerwcu, gdzie wiadome bylo tylko to, ze walczy Glowka z Usykiem.

To jest gala jednej walki, jsk ktos oglada boks kobiet, to moze sobie Piatkowska jeszcze obejrzec.

Jak na takie gale nie bedzie zainteresowania, to sie pozniej nie dziwcie, ze w glownej walce obsadza sie Adamka z Saleta.
 Autor komentarza: Pismen
Data: 06-09-2016 07:27:05 
rocky86 - zgadzam się z tobą w 100% Ja bym zapłacił za walkę wieczoru nawet stówke bo jest warta tych pieniędzy. Owszem, jestem rozczarowany undercardem, ale rozumiem aspekt finansowy organizacji takiej gali więc jestem w stanie to przełknąć. Zresztą, mam zajebiste miejsca kupione też już w czerwcu, więc będę się doskonale bawił nawet na freak fightcie Cyca i Sosny :)
 Autor komentarza: Woolite
Data: 06-09-2016 10:18:48 
@rocky86, Klitschos nie walczyli w PPV :) to i undercardu nie mieli obowiązku cisnąć (nie licząc oczywiście walki dla głupich polaczków, którzy zawsze chętnie zapłacą za to, co inni mają za darmo - Adamek v Klitschko).
I choć Głowackiego i Usyka ni jak do nich porównywać i może ratunkiem dla uzasadnienia PPV byłaby całą gala (undercard), to i tego wam nawet nie oferują :)
Tradycyjnie nie płacę za coś, co reszta świata ma za free.
 Autor komentarza: Woolite
Data: 06-09-2016 10:21:13 
@rocky86, Czym innym jest płacenie za uczestnictwo w gali na żywo - to inny świat, niż płacenie 40 zł za możliwość włączenia telewizora :)
 Autor komentarza: mmarcinnajman
Data: 06-09-2016 10:26:04 
Panowie 40zł to tylko 40zł :p nawet na dwie flaszki nie starczy, a wy tu macie rozkmine jakbyście nie mogli przez to rodziny wyżywić :) Ja jestem studentem i utrzymuję się sam więc się nie przelewa, ale wstydziłbym się nie kupić PPV na walkę Główki z Usykiem "BO 40ZŁ!".
I tak jak pismen jestem rozczarowany undercardem ale mam bilet w zajebistej miejscówce więc zamierzam się świetnie bawić nawet patrząc na ogórów bo wiem że koniec wieczoru będzie zacny:D
 Autor komentarza: rocky86
Data: 06-09-2016 10:50:18 
Woolite

Oglądalność walk braci Kliczko to 10 do nawet 15 mln widzów w Niemczech, stąd brak PPV. Tam reklamodawcy wykładają hajs na transmisję. U nas 10-15mln jest nieosiągalne na walkach takich zawodników jak Głowacki, który jest szerszej publice nieznany.

Jeśli chcemy mieć duże wydarzenia sportowe, to musimy zapłacić, takie są fakty. No i nie ma co się oszukiwać, ale PPV sprzedaje walka wieczoru, a nie wypełniacze, te wielu kibiców nie przyciągną.

PPV wykupiłem dwukrotnie, po raz pierwszy na walkę Vit- Adamek, po raz drugi na walkę Adamek- Szpilka. Za pierwszym razem niezależnie od undercardu wykupiłbym pakiet, za drugim razem undercard tylko mnie dodatkowo zmotywował do wykupienia transmisji, którą i tak bym wykupił. Nie kupiłem na Adamek vs Saleta, bo to była żenada i nie kupiłem na Adamek vs Molina, bo to była walka starego zawodnika z reprezentantem 3 dziesiątki HW, więc za coś takiego nie dopłacę.

Gdybym nie jechał na gale, to również bym wykupił PPV na Głowacki vs Usyk, niezależnie od tego jaki byłby undercard, bo to jest starcie na najwyższym poziomie sportowym, obrona pasa CW przez Polaka, z amatorskim mistrzem Europy, Świata oraz IO. Wielkie wydarzenie sportowe, żaden hype.

Jak komuś szkoda 40zł, to trudno, ale niech później nie marudzi, że mu w walce wieczoru Pudziana zafundują.
 Autor komentarza: Pismen
Data: 06-09-2016 11:28:48 
Ci wszyscy hipokryci walczący z PPV na końcu i tak obejrzą gale, tylko że na gównianych streamikach a to nic innego jak kradzież
 Autor komentarza: Granitechin
Data: 06-09-2016 12:12:15 
Moim zdaniem PPV warto wspierać gdy Main Event jest na najwyższym sportowy poziomie by pokazać na czym nam bardziej ogarniętym kibicom zależy. Nie na starciach znanych nazwisk a na wybitnych sportowcach. PPV kupiłem przy okazji Włada z Wachem bo to była walka o pas na Adamku-Vitku byłem osobiście.
 Autor komentarza: Emperror
Data: 06-09-2016 12:24:18 
Ta i bedzie masowe blaganie o linki placz i zal. Ja jestem rozczarowany tylko tym ze PPV moga wykupic tylko abonamenci cyfrowego polsatu to jak ja mam Vectre to zostaje mi juz tylko ipla a tej nie jestem pewny. Kupowal ktos na Ipli? nie chce zadnych problemow z transmisja na tak wazna walke.
 Autor komentarza: rocky86
Data: 06-09-2016 12:30:39 
Wacha z Władem to akurat oglądałem na mieście.

@Emperror

Ja kupowałem na IPLI Adamek vs Szpilka i było OK.
 Autor komentarza: rocky86
Data: 06-09-2016 12:31:51 
Pismen

Oglądanie streamów nie jest kradzieżą.
 Autor komentarza: Pismen
Data: 06-09-2016 13:37:04 
@Emperror - nie ma PS wiec czesto korzystam z Ipli, zawsze bez problemu

@rocky86 - spotkalem sie juz tlumaczeniami, ze w swietle prawa jest to legalne. Wedlug mojego sumienia jest to jednak kradziez, bo jest to produkt czyjejs pracy, ma swoja okreslona cene a stream nie jest autoryzowanym zrodlem dystrybucji tego produktu, jego wlasciciel natomiast nie otrzymuje naleznego wynagrodzenia. Taki jest moj punkt widzenia. Ze streamow staram sie nie korzystac, zdaza mi sie jedynie gdy zalezy mi na danym wydarzeniu a nie jest dostepne w zaden legalny sposob - ale to bardzo rzadko ma miejsce, przewaznie wszystko jest na Ipli za pare zlotych
 Autor komentarza: rocky86
Data: 06-09-2016 13:46:30 
Pismen

No tak, ale nie jest to kradzież w świetle prawa i nie jest to nielegalne.

Wedle swego sumienia masz to prawo oceniać jak Ci się podoba, ale kradzieży użytkownikom nie możesz zarzucać.
 Autor komentarza: Pismen
Data: 06-09-2016 14:06:41 
@rocky86 - dla mnie nadrzędną zasadą jest wyższość prawa naturalnego nad stanowionym, zresztą to co dyskutujemy jest dobrym tego przykładem
 Autor komentarza: mmarcinnajman
Data: 06-09-2016 15:01:40 
@Emperror
Ja często korzystam z ipli i myślę że śmiało można powiedzieć że ta platforma potrafi doprowadzić do szału. Nawet przy internecie szybkim jak błyskawica często jest problem z jakością hd a zdarzają się nawet problemy z płynnością obrazu przy gorszych jakościach :/ Na ważniejsze wydarzenia dużo lepszym rozwiązaniem jest jednak znalezienie jakiejś fajnej knajpki z transmisją :)
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 06-09-2016 15:18:59 
Nie jestem przeciwnikiem PPV.Ale czy walka Glowackie z Usykiem powinna być pokazywana w tym systemie jestem mocno sceptyczny.To typowe stawianie wozu przed koniem
Nie wiem jakie plany na dalszą karierę Krzyska mają panowie Babilonski i Wasilewski,ale Glowacki bardzo się nie wypromuje jeżeli jego walke o obronę pasa obejrzy na żywo ze 100 tysięcy ludzi.Łącznie z tymi w hali
Chyba że jego promotorzy w niego nie wierzą.Wtedy im mniej widzów na żywo obejrzy walkę,tym lepiej...
 Autor komentarza: Pismen
Data: 06-09-2016 15:28:36 
@andrewsky - nie wiadomo oczywiście na ile jest to prawda, ale Wasyl twierdził, że przy najbardziej optymistycznym scenariuszu trochę dołożą do całego przedsięwzięcia. Ja osobiście byłem bardzo mocno zaskoczony, że udało się zorganizować ten pojedynek w Polsce, jeśli nawet miałoby to być za cenę słabego undercardu i PPV to uważam, że i tak jest to dobra robota promotorów i w jakimś stopniu sprzyja naszemu Mistrzowi. Nie ma co szukać dziury w całym, gdy przed nami taka walka na naszej ojczystej ziemi.
 Autor komentarza: andrewsky
Data: 06-09-2016 16:38:51 
Pismen
Drogi kolego pan Wailewski jest mecenasem ale prawa a nie boksu LOL
Zadaj sobie pytanie w jakim celu pan Wasilewski miałby wydawać własne pieniądze na organizację eventu skoro miałby na tym stracić.Na pewno jest majetnym czlowiekiem ale to nie rosyjski oligarcha lub arabski szejk
Inwestycja ma się zwrócić.Przecież nie po to jest PPV żeby pan Wasilewski na tym stracił
Bądźmy poważni
 Autor komentarza: Emperror
Data: 06-09-2016 17:19:13 
Dzieki panowie i zaryzykuje i kupie na Ipli bardzo zaluje ze nie moge pojechac na walke, Bylem na Adamek Szpilka i mimo ze walka byla jaka byla miejsca mialem srednie za 200 lub 250zl i momentami reklamy mi przyslanialy w naroznikach to nie zaluje, wybawilem sie swietnie ten tlum emocje cos wspanialego. Jak komus szkoda na takie wydarzenie kasy na wyjazd mozna zrozumiec bo wychodzi drogo z paliwem i noclegiem ale 40 zl na transmisje??? butelka lepszej wodki jest drozsza jebnicjcie sie w leb i wlaczcie mozgi ajak nie to nie lamentujcie bo to obrzydliwe i zalosne
 Autor komentarza: Emperror
Data: 06-09-2016 17:49:34 
A co do ceny PPV o walce wiadomo chyba od czerwca ze jest w ppv w 3 miesciace kazdy jest wstanie zorganizowac 40zl nawet zul pod sklepem miesiecznie wyda wiecej na wina. Wiec jak to mowia dla chcacego nic trudnego.
 Autor komentarza: Woolite
Data: 06-09-2016 22:29:25 
Nie chodzi o sumy, chodzi o zasady :)
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.