ZŁOTY MEDALISTA Z RIO W TOP RANK. DEBIUT NA GALI PACQUIAO-VARGAS

Robson Conceicao, który w Rio de Janeiro jako pierwszy Brazylijczyk w historii sięgnął po złoty medal olimpijski w boksie, podpisał kontrakt zawodowy z grupą Top Rank.

Pochodzący z miasta Salvador 27-latek zawarł umowę na pięć lat. Jego debiut nastąpi 5 listopada na gali Pacquiao-Vargas w Thomas & Mack Center w Las Vegas. Jako że jest już doświadczonym zawodnikiem, pierwsza profesjonalna walka Coneicao odbędzie się na dystansie nie czterech, lecz sześciu rund. Z kolei w trzecim występie ma boksować ósemkę.

W Rio 27-latek sięgnął po złoty medal w kategorii lekkiej, zwyciężając w finale Kubańczyka Lazaro Alvareza. Na olimpijskim ringu wypatrzył go matchmaker grupy Top Rank, Brad Goodman, który był pod wrażeniem nie tylko umiejętności Conceicao, ale i emocji, jakie wzbudzały jego występy wśród kibiców.

- Powiedział, że nigdy nie widział takiego entuzjazmu. Jego umiejętności mówią oczywiście same za siebie, ale jego potencjał marketingowy i fakt, że pochodzi z Brazylii, która jest olbrzymim krajem i wspiera swoich sportowców, sprawiają, że jest to dla nas kombinacja idealna - stwierdził Todd duBoef, prezydent Top Rank.

Poza olimpijskim sukcesem Brazylijczyk ma w dorobku również m.in. medale amatorskich mistrzostw świata - srebrny wywalczony w 2013 roku i brązowy z 2015. Boksował też na turnieju w roku 2011, ale przegrał wtedy nieznacznie (19-18) z Wasylem Łomaczenką, którego także promuje dzisiaj Top Rank. Nie można więc wykluczyć, że do rewanżu tych pięściarzy dojdzie na ringu zawodowym.

Poniżej finał MŚ 2013, w którym Brazylijczyk zmierzył się z Alvarezem - swoim przeciwnikiem z Rio.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.