PACQUIAO, ŁOMACZENKO, BRADLEY I CRAWFORD NA ANTENIE SHOWTIME?

Redakcja, World Boxing News

2016-09-02

Pracujący regularnie ze stacją HBO znany promotor Bob Arum spotkał się z przedstawicielami konkurencyjnej telewizji Showtime. To wszystko jest pokłosiem niedawnego sporu pomiędzy szefem grupy Top Rank a HBO, która nie zdecydowała się pokazać walki powrotnej Manny'ego Pacquiao (58-6-2, 38 KO).

- Na walce Terence'a Crawforda z Wiktorem Postołem straciłem około sto tysięcy dolarów. Chciałem tego starcia na otwartym kanale HBO, ale nie było na to budżetu i wszystko odbyło się ostatecznie w systemie PPV. A wyniki PPV okazały się gorsze niż wszyscy myśleliśmy - zdradził doświadczony promotor. Do tego doszła "afera", gdy HBO odmówiło pokazania zaplanowanej na 5 listopada walki Pacquiao z Jessie Vargasem (27-1, 10 KO). Dlatego teraz Arum rozpoczął negocjacje z Showtime, chcąc konfrontować swoich zawodników na antenie Showtime z pięściarzami Ala Haymona.

BOB ARUM ZŁY NA HBO ZA POTRAKTOWANIE PACQUIAO >>>

- Dyskutowaliśmy między innymi o możliwości występowania Wasyla Łomaczenki na kanałach Showtime. HBO nie ma pieniędzy na jego walki, ani także Tima Bradleya czy Terence'a Crawforda. Możemy przenieść do Showtime wszystkich naszych pięściarzy. A przecież Al Haymon ma całą grupę znakomitych bokserów w wadze półśredniej, to mogłoby być bardzo ciekawe. Garcia, Thurman, Porter, oni wszyscy byliby świetnymi opcjami dla Bradleya, Crawford również nie mógłby narzekać. HBO było dobrym partnerem, ale teraz nie mają pieniędzy. A przecież nie powiem zawodnikom, którzy mają krótkie kariery, że nie mogą występować, bo jedna z telewizji przeżywa kryzys - tłumaczy Arum.