HEARN: W LIPCU JOSHUA Z HAYE'EM, FURYM LUB WILDEREM

Redakcja, Sky Sports

2016-09-02

Promotor Eddie Hearn ma wielkie plany wobec Anthony'ego Joshuy (17-0, 17 KO) na 2017 rok. Szef grupy Matchroom widzi swojego podopiecznego w walce z którymś z największych nazwisk wagi ciężkiej.

Mistrz IBF wróci na ring pod koniec listopada lub na początku grudnia, być może na gali w Cardiff. Faworytem do walki z 26-latkiem jest Kubrat Pulew (23-1, 12 KO). W marcu z kolei Anglik ma się zmierzyć z obowiązkowym pretendentem Josephem Parkerem (20-0, 17 KO). Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, później przyjdzie czas na walkę na szczycie królewskiej kategorii.

- Planujemy walkę w lipcu na Wembley. Rywalem będzie Haye, Fury lub Wilder. Walka w listopadzie lub grudniu będzie wielkim wydarzeniem. Potem Parker albo nawet David Price, jeśli wcześniej będzie walczyć z Parkerem i go znokautuje. A później, latem, starcie z Haye'em, Furym bądź Wilderem - mówi Hearn.

Jesienny występ będzie dla Joshuy drugim w obronie tytułu IBF. Brytyjczyk wywalczył trofeum w kwietniu, a pod koniec czerwca obronił je w starciu z Dominikiem Breazeale'em.