JOSHUA-PULEW, PARKER-PRICE I CHISORA-WHYTE NA JEDNEJ GALI?

Carlos Boogs, Boxingscene

2016-08-30

Realnych kształtów nabiera bardzo ciekawa gala 26 listopada z trzema świetnie zapowiadającymi się walkami w wadze ciężkiej. Przysłowiową wisienką na torcie ma być konfrontacja panującego mistrza świata federacji IBF - Anthony'ego Joshuy (17-0, 17 KO), z mistrzem Europy, Kubratem Pulewem (23-1, 12 KO).

Bułgar w niedawnej walce o wakujący pas EBU pokonał Derecka Chisorę (25-6, 17 KO). Anglik też ma pojawić się tego wieczoru między linami, mierząc się ze swoim rodakiem Dillianem Whyte'em (18-1, 14 KO). Obaj starli się jakiś czas temu na konferencji prasowej, jest między nimi zła krew i w ringu, a także poza nim, powinno być gorąco.

Trzecią planowaną konfrontacją jest walka Josepha Parkera (20-0, 17 KO) - oficjalnego pretendenta do tytułu IBF, z dopominającym się o swoją szansę Davidem Price'em (20-3, 17 KO). Warunek jest jednak taki, że Parker musi bez większych strat uporać się najpierw 1 października z groźnym Aleksandrem Dimitrenką (38-2, 24 KO). Jeśli tak się stanie, droga do pojedynku z Price'em będzie otwarta.

- Pracuję nad tymi trzema walkami, to mogłoby być naprawdę ciekawe i fajne. W ciągu dwóch tygodni wszystko powinno się rozstrzygnąć - mówi promotor Joshuy i organizator tego wieczoru, Eddie Hearn.

Nie wiadomo jeszcze, gdzie odbędzie się ten spektakl, choć w kuluarach mówi się o Manchesterze.