EUBANK JR: U BROOKA NIE WIDAĆ OGNIA. OBAJ SĄ NUDNI

Redakcja, Sky Sports

2016-08-30

Niedoszły rywal Giennadija Gołowkina (35-0, 32 KO) nie daje szans Kellowi Brookowi (36-0, 25 KO) w starciu z Kazachem, które odbędzie się 10 września w Londynie.

Chris Eubank Jr (23-1, 18 KO) sam mógł stanąć naprzeciw "GGG", ale reprezentujący jego interesy ojciec nie zdołał dojść do porozumienia z przedstawicielami mistrza wagi średniej. Szybko targu dobił Brook, ale zdaniem 26-latka dla Gołowkina nie stanowi żadnego zagrożenia.

- Myślę, że Kell cieszy się po prostu, że dostanie dużą wypłatę za walkę, którą sam uważa za największe w tej chwili wydarzenie w świecie boksu. Zgodził się tylko po to, żeby wziąć udział w czymś takim. Nie podchodzi do tej potyczki z nastawieniem, z jakim podchodziłbym ja, tj. z nastawieniem, żeby zniszczyć rywala. Sądzę, że skupi się na tym, aby nie oberwać, nie daję mu więc szans. Wspieram oczywiście Brytyjczyka, jednak zwyczajnie nie widzę go w tym pojedynku. Na podstawie konferencji prasowych trudno ocenić, jak bardzo tego chce. Nie widać u niego nim ognia. Obaj są bardzo nudnymi postaciami - powiedział.

Dodał, że chętnie się zmierzy z Gołowkine, kiedy ten skończy już "bawić się" z Brookiem. - Kibice będą chcieli go zobaczyć w walce z prawdziwym zawodnikiem wagi średniej - oznajmił.

Eubank Jr powróci na ring 22 października w Cardiff. W konfrontacji z Tommym Lanfordem (17-0, 6 KO) będzie bronić tytułu mistrza Wielkiej Brytanii w limicie 160 funtów.