PARKER WYSTĄPI 26 LISTOPADA NA GALI JOSHUY?

Oficjalny pretendent do tytułu IBF w wadze ciężkiej Joseph Parker (20-0, 17 KO) może wystąpić 26 listopada w Wielkiej Brytanii na gali z udziałem Anthony'ego Joshuy (17-0, 17 KO).

Nowozelandczyk nadal znajduje się w gronie potencjalnych rywali mistrza świata w tym terminie. Gdyby jednak Anglik miał się zmierzyć z kimś innym, Parker może wystąpić na undercardzie. I to pomimo faktu, że ma już na jesień zaplanowaną jedną walkę - 1 października zmierzy się w Manukau z Aleksandrem Dimitrenką (38-2, 24 KO).

- Walka z Dimitrenką na sto procent odbędzie się 1 października. A jeśli chodzi o Joshuę, prowadzimy nieustanne rozmowy z [jego promotorem] Eddie'em Hearnem odnośnie 26 listopada. Występ na undercardzie to jedna z opcji. Joe walczył już w Niemczech i dwukrotnie w USA, a to byłby jego pierwszy występ w Wielkiej Brytanii. Wiemy o Parkerze, że najlepszy jest wtedy, kiedy pozostaje aktywny, choć teraz to prawdziwe ryzyko, bo każdą walkę musi wygrać. Nawet jeśli nie uda się 26 listopada, Joe będzie walczyć w okolicach tego terminu - mówi Craig Stanaway z promującej Parkera grupy Duco Events.

Poza Nowozelandczykiem jako potencjalnych oponentów Joshuy na listopad wymieniano ostatnio Kubrata Pulewa (23-1, 12 KO) i Bermane'a Stiverne'a (25-2-1, 21 KO). Ten ostatni odpadł po tym, jak został wyznaczony do walki o tymczasowy pas WBC z Aleksandrem Powietkinem.

- Kiedy już do tej potyczki dojdzie, pewne będzie to, że Parker będzie najlepiej przygotowanym zawodnikiem, z jakim Joshua kiedykolwiek walczył - zapewnia Stanaway.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 27-08-2016 10:52:17 
Czyli nie mogą ryzykować, rywal dla mistrza będzie naprawdę słaby.
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 27-08-2016 19:30:20 
Zatem Parker nie może walczyć z Joshuą. Stiverne i David Price też odpadają, więc pozostaje Kubrat Pulev. Oczywiście jest jeszcze kwestia walki Bułgara z Wachem, ale to właśnie Kubrat jest najbardziej prawdopodobnym przeciwnikiem dla AJ. Pulev ma 35 lat, więc czas działa na jego niekorzyść i nie powinien się wahać gdy otrzyma możliwość walki o pas. Odrzucenie oferty od Eddiego Hearna przez Pulewa będzie moim zdaniem dużym błędem.

Uważam, że Pulev jest obecnie najtrudniejszym przeciwnikiem dla AJ z wyżej wymienionych. Ma świetny lewy prosty i bardzo dobrą pracę nóg. W końcu zobaczymy Joshuę z rywalem, który potrafi poruszać się na nogach.
Parker również jest dobrym rywalem dla AJ, ale trzeba przyznać, że musi jeszcze popracować nad obroną. Myślę, że dla pięściarza pochodzącego z Nowej Zelandii najlepszy czas na konfrontację z Joshuą będzie 2017 rok, kiedy to nabędzie trochę więcej cennego doświadczenia.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.