Archiwum wiadomości z dnia: 2016-08-23

 
USYK O WALCE Z GŁOWACKIM: MAM PO PROSTU DO WYKONANIA ROBOTĘ

- Nie interesuje mnie bicie rekordów Holyfielda, mnie interesują tylko moje rekordy - mówił wczoraj Aleksander Usyk (9-0, 9 KO), który za trzy i pół tygodnia stanie do walki z Krzysztofem Głowackim (26-0, 16 KO). Jeśli pokona naszego mistrza świata federacji WBO kategorii junior ciężkiej, zdobędzie tytuł w dziesiątym starcie, poprawiając tym samym osiągnięcie Evandera Holyfielda (12).CAMPBELL SPOTKA SIĘ Z MATHEWSEM

Już 15 października gala Bellew vs Flores w Liverpoolu. Organizatorzy ogłosili właśnie nową walkę w rozpisce pomiędzy byłym mistrzem WBA wagi lekkiej w wersji tymczasowej - Derry Mathewsem (38-10-2, 20 KO), a mistrzem olimpijskim sprzed czterech lat - Luke'em Campbellem (14-1, 11 KO). W stawce tej konfrontacji będzie należący do tego drugiego pas WBC Silver.

WIDEO: 'TRENING' ALEKSANDRA USYKA

Treningi medialne nigdy nie oddają realnych umiejętności zawodników, ale dziś Aleksander Usyk (9-0, 9 KO) przeszedł sam siebie. Poza tańcem nie pokazał nic, jednak za trzy i pół tygodnia nie będzie już zmiłuj i kibice zobaczą kawał dobrego boksu.
OBOWIĄZKOWA OBRONA TROJANOWSKIEGO Z CRAWFORDEM W TLE

Eduard Trojanowski (24-0, 21 KO) już 9 września przystąpi do drugiej, a zarazem obowiązkowej obrony tytułu mistrza świata federacji IBF kategorii junior półśredniej. Potem będzie miał już otwartą drogę do ewentualnej unifikacji z jednym z liderów zestawienia P4P, posiadaczem pasów WBC/WBO - Terence'em Crawfordem (29-0, 20 KO).