POWIETKIN ZE STIVERNE'EM W STANACH ZJEDNOCZONYCH?

Redakcja, sportbox.ru

2016-08-19

Walka o tymczasowy pas WBC w wadze ciężkiej pomiędzy Aleksandrem Powietkinem (30-1, 22 KO) a Bermane'em Stiverne'em (25-2-1, 21 KO) może się odbyć w Stanach Zjednoczonych, poinformował promotor Rosjanina Andriej Riabiński.

- Myślimy, żeby zrobić to w Ameryce. Będziemy dyskutować, byłoby to na pewno interesujące. Stiverne jest groźny, ale to i tak będzie łatwiejsza walka od tej Wilderem - powiedział szef grupy Mir Boksa.

Powietkin i Stiverne zostali wyznaczeni przez WBC do starcia o pas interim w związku z kontuzją wspomnianego Deontaya Wildera (37-0, 36 KO), mistrza pełnoprawnego, który pojawi się w ringu najwcześniej w styczniu przyszłego roku. Wilder sam już w maju br. miał walczyć z Powietkinem, lecz w organizmie "Saszy" wykryto śladowe ilości zakaznego meldonium i plany trzeba było zmienić. Po trwającym kilka tygodni śledztwie władze WBC oczyściły w tym tygodniu Rosjanina z podejrzeń o stosowanie dopingu.

Obozy Powietkina i Stiverne'a mają do 16 września czas na osiągnięcie porozumienia w sprawie organizacji pojedynku. Jeśli nie będzie konsensusu, zarządzony zostanie przetarg.