CANELO: WALKA Z GOŁOWKINEM JAK KAŻDA INNA

Edward Chaykovsky, Boxingscene

2016-08-17

- To byłaby walka jak każda inna. Jestem przekonany, że stać mnie na pobicie Gołowkina - mówi Saul Alvarez (47-1-1, 33 KO) o możliwej konfrontacji w niedalekiej przyszłości z siejącym postrach w wadze średniej Giennadijem Gołowkinem (35-0, 32 KO).

Popularny Canelo po serii startów w umownych limitach 17 września zaatakuje Liama Smitha (23-0-1, 13 KO) i należący do niego tytuł mistrza świata federacji WBO kategorii junior średniej. Kazach tydzień wcześniej skrzyżuje rękawice z Kellem Brookiem (36-0, 25 KO).

- Czasem jest tak, że obaj zawodnicy chcą z sobą walczyć, lecz musi zostać spełnionych więcej warunków, by taki pojedynek się mógł odbyć. Ja chcę walczyć z Gołowkinem i wiem, że mogę go pokonać, na pewno nie obawiam się takiej konfrontacji. Głęboko wierzę w swoje umiejętności i czuję się pewny swego. Tak samo byłoby w przypadku spotkania z Gołowkinem. Mam dla niego sporo szacunku z racji jego osiągnięć, ale to w żaden sposób mnie nie peszy. Potraktuję go jak każdego innego przeciwnika - stwierdził Alvarez.