ALBERT SOSNOWSKI: JESTEM GOTOWY NA WYZWANIA

Piotr Fajks, Informacja własna

2016-08-16

- Cały czas czekam na oficjalną informację odnośnie walki z Andrzejem. Drzemie we mnie duży głód boksu i z każdym dniem moja dniem dyspozycja rośnie - nie ukrywa Albert Sosnowski (49-7-2, 30 KO), który prawdopodobnie 17 września w gdańskiej Ergo Arenie skrzyżuje rękawice z Andrzejem Wawrzykiem (32-1, 18 KO). W stawce tego pojedynku ma znaleźć się pas Mistrza Polski wagi ciężkiej.

- Pojawiła się ciekawa oferta, zarówno pod względem sportowym, jak i finansowym, więc nie mogłem z niej nie skorzystać. Nie będę ukrywał, od dłuższego czasu czułem ogromną chęć rywalizacji. Wiem, że wielu skazuje mnie na porażkę, jednak w ogóle się tym nie przejmuję. Wiem doskonale na co mnie stać i po co wychodzę do ringu, a poza tym czuję się nadal gotowy na spore wyzwania. A wszyscy ci, którzy mnie znają, wiedzą doskonale, że w walce dam z siebie wszystko. Niby wszystko jest już ustalone, ale dopóki kontrakty nie zostały podpisane, nic nie jest jeszcze pewne. W każdym razie z mojej strony wszystko zostało już zaakceptowane i teraz przysłowiowa piłeczka leży po stronie Andrzeja i pana Wasilewskiego. Myślę, że w ciągu kilku dni wszystko powinno być już jasne - mówi były mistrz Europy wagi ciężkiej i pretendent do pasa WBC.

- Ciężko trenuję w Warszawie z trenerem Jarkiem Soroko i wraz z upływającym czasem czuję, że moja forma naprawdę rośnie. Już wkrótce rozpocznę sparingi, prawdopodobnie z Sergiejem Werwejko. Na ten moment skupiam się tylko i wyłącznie na przygotowaniach do walki z Andrzejem. Interesuje mnie tylko jeden scenariusz, moje zwycięstwo - zapowiada Sosnowski.