RIO 2016: LEWIT OKRADZIONY Z WYGRANEJ, TISZCZENKO ZE ZŁOTEM

Jewgienij Tiszczenko (-91kg) był głównym faworytem do olimpijskiego złota w wadze ciężkiej. I rzeczywiście wygrał, choć tak naprawdę to na szyi Wasilija Lewita powinien zawisnąć złoty krążek. Niestety skandaliczna punktacja wyciągnęła jednak Rosjanina za uszy na najwyższy stopień podium.

W pierwszej minucie Kazach nie potrafił przedrzeć cię przez długi zasięg rywala, ale w drugiej połowie zamiast lewym prostym, każdą akcję rozpoczynał szybkim lewy sierpowym i ten odcinek dwóch z trzech sędziów dało na jego korzyść. W drugim starciu Lewit swoją agresją i sprytem zepchnął Tiszczenkę do odwrotu, jednak... wszyscy sędziowie wskazali wtedy na Rosjanina. Przed ostatnią odsłoną wszystko więc było sprawą otwartą.

W połowie trzeciej rundy Lewit na przestrzeni dwudziestu sekund trzy razy z rzędu złapał mistrza świata i Europy potężnym lewym sierpowym i gdyby nie fakt, że rękawice w boksie olimpijskim bardzo chronią zawodników, Tiszczenko prawdopodobnie nadawałby się do liczenia. Zresztą ocaliła go również trochę kontuzja rozciętej skóry na głowie, co dało mu minutę odpoczynku. Po niej Jewgienij odzyskał siły i ostrzej finiszował, choć na pewno nie zdołał odrobić wcześniejszych strat. A jednak...

Sędziowie zrobili swoje. Cała trójka (!) wskazała w stosunku 29:28 na korzyść Rosjanina. Tiszczenko to z pewnością wielki zawodnik, lecz na to złoto nie zasłużył!

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: LwieSerce23
Data: 16-08-2016 01:23:53 
Ci sędziowie to po prostu sprzedajne dziwki. Przez takich frajerów sport umiera. Nie ma sensu organizować zawodów, skoro z góry założone jest, kto ma wygrać.

Kompromitacja jednym słowem. Szkoda słów by inaczej to nazwać, choć różne wyzwiska cisną się na język. Panom wpadłą pewnie ekstra pensja do kieszeni, zapewnią im pewnie też drogie jedzenie, hotel i prostytutki. Tak to wygląda.

Sprzedawanie się to sprzedawanie się, nie ważne czy ktoś daje dupy, czy robi przekręty. Za stolikiem siedziały 3 prostytutki to mamy taki werdykt.

W dzisiejszych czasach na próżno szukać u ludzi honoru.
 Autor komentarza: maciejka
Data: 16-08-2016 01:33:49 
Tishchenko uratowali na spółkę punktowi, ringowy i lekarz, który pieprzył się z małym rozcięciem ponad minutę tak aby Rosjanin odzyskał siły, bo na ringu czuć było sensacyjne KO. Jak po takiej walce "wygrany" ma wyjść, stanąć na podium i odebrać złoty medal IO, który jest chyba spełnieniem marzeń każdego uczciwego sportowca? Brawa dla Kazacha, pokazał mimo technicznych braków kawał serducha i oprócz sędziów wszyscy wiedzą kto jest mistrzem IO 2016.
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 16-08-2016 01:36:23 
skurwysyństwo, powinni zdelegalizowac ta sraibe
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 16-08-2016 01:38:15 
a kazach powinien nie wyjsc po ten szmatlawy srebry...
 Autor komentarza: matd
Data: 16-08-2016 01:45:17 
Czlowiek tu sie walkami na zawodostwie przejmuje gdzie uklady gonia uklady..A tu gdzie to powinno byc odizolowane od wszelkiego brudu,gdzie sport powinen gorowac dzieja sie takie cyrki..I to juz nie pierwszy przypedek na tym turnieju...

Juz teraz sie w ogole nie dziwie,ze tak pociagali za uszy AJ w Londynie,ktory byl faworytem gospodarzy i gdzies mozna bylo szukac w tym jakiejs teorii,dodatkowo walka z Cammarelle byla duzo bardziej wyrownana,tu jest ordynarny walek i zaden z zawodnikow nie byl u siebie.

Chcieli zainteresowac kibica boksem olimpijskim, chcieli zwiekszyc popularnosc..No mnie skutecznie tym calym turniejem od tego oddalili.
 Autor komentarza: matd
Data: 16-08-2016 01:47:34 
***nie ,ze jak u siebie to fer! Powinien zwyciezac sport. Tylko sie juz nie dziwie po prostu. O to chodzi.
 Autor komentarza: G0ral
Data: 16-08-2016 02:21:16 
Wielki skandal!!!

Sędziowie to jawni oszuści!
Nawet ringowy nie krył się z tym, że sprzyja Rosjaninowi.
Szkoda słów na tych bandytów!
 Autor komentarza: Dixell
Data: 16-08-2016 02:37:08 
I tylko tyle macie do powiedzenia?

Nalezy glosno domagac sie kar i w sumie wiezienia dla sedziow i organizatorow bo ktos przeciez im zaplacil.
 Autor komentarza: ByWayOfKnockout
Data: 16-08-2016 07:50:46 
Już było wiadomo, że walka jest wydrukowana, kiedy ruski był w ogromnych tarapatach i w kulminacyjnym momencie przerwano walkę, żeby zaleczyć mu niby rozcięty łuk brwiowy (choć ja tam ani kropli krwi nie widziałem), co trwało dobre 1,5 min., żeby mógł dojść do siebie.
Aż mi się nie chce wierzyć, że sędziowie tak poprostu sprzedali sportowe ideały i cały wysiłek tych młodych chłopaków dla z
kilku srebrników. Może stoi za tym większy układ a sędziowie są poważnie zastraszani?
Zwyczajnie nie chce mogę uwierzyć, że można być taką sędziowską kurwą.
 Autor komentarza: starycap
Data: 16-08-2016 08:43:57 
Nie bronię szczypiornistów ale w meczu ze Słowenią Czescy sędziowie krzywdzili Polaków.
Ale to wynika z tradycji -Czesi zawsze przeciwko Polakom.
Kraj jako całość musi być silny coś znaczyć i mieć kogoś we władzach danej dyscypliny wtedy trudno o wały vide Niemcy.
A w takich głupotach jak na inter wizji z piosenką kto na nas głosował -Nikt.
Po prostu nikt nas nie lubi i tyle w temacie.
 Autor komentarza: 86viper
Data: 16-08-2016 09:06:03 
Myślałem, że sędziowskie wałki to domena boksu zawodowego i w amatorskim nie ma tego procederu. Jednak jak widać wszędzie są sprzedajne dz..ki. Ciekawe jaką ma radość zdobywca złotego medalu skoro wszyscy naokoło wiedzą, że walkę przegrał. Masakra ...
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.