MAYWEATHER ŁOWIŁ TALENTY W RIO

Redakcja, Associated Press / Instagram

2016-08-14

Floyd Mayweather Jr był w sobotę obecny w hali Riocentro, gdzie przyglądał się olimpijskiej rywalizacji i szukał zawodników, z którymi mógłby podpisać kontrakt na występy pod banderą stajni Mayweather Promotions.

- Na igrzyskach, oglądam przyszłym bokserskich mistrzów - napisał 39-letni Amerykanin obok zdjęcia z hali, które zamieścił w mediach społecznościowych.

"Money" Floyd miał okazję zobaczyć w akcji m.in. Brytyjczyka Joe Joyce'a, który w 1/8 finału w wadze superciężkiej znokautował w pierwszej rundzie Davilsona Dos Santosa Moraisa. - Fajnie było pokazać mu, co potrafię - skomentował zwycięzca.

W sobotę w Rio odbyło się w sumie dwanaście walk - w żadnej nie wystąpił bokser z USA. Wcześniej brązowy krążek dla amerykańskiej kadry, pierwszy od 2008 roku, kiedy w Pekinie na podium stanął Deontay Wilder, zdobył startujący w kategorii junior muszej Nico Hernandez.

Przed 20 laty Mayweather sam boksował na igrzyskach. W Atlancie w kontrowersyjnych okolicznościach przegrał w półfinale z Serafimem Todorowem z Bułgarii i musiał się zadowolić brązowym medalem. Była ta ostatnia porażka pięściarza, który później na zawodowstwie wygrał wszystkie 49 walk.