FRAMPTON: UNIFIKACJA Z SELBYM WIOSNĄ ALBO LATEM 2017

Carl Frampton (23-0, 14 KO) zapewnia, że jest gotowy na walkę unifikacyjną z Lee Selbym (23-1, 8 KO), ale podkreśla, że nie dojdzie do niej wcześniej niż wiosną przyszłego roku.

Najpierw Irlandczyk ma się zmierzyć po raz drugi z Leo Santa Cruzem (32-1-1, 18 KO), któremu pod koniec lipca odebrał pas WBA w kategorii piórkowej. Zaraz po tym zwycięstwie Selby, czempion IBF, rzucił mu wyzwanie. Frampton chce, aby walka pojedynek odbył się na otwartym stadionie, więc odpadają terminy jesienne i zimowe.

- To musi być wiosna albo początek lata, bo to walka na stadion, unifikacja pomiędzy dwoma brytyjskimi mistrzami świata. Bardzo chciałbym zaboksować na Windsor Park. Obaj wprawdzie jesteśmy mistrzami, ale myślę, że to ja dyktuję warunki, bo to ja sprzedaję bilety. Uważam, że Selby to jeden z najlepszych brytyjskich bokserów bez podziału na kategorie wagowe, ale sądzę też, że w wadze piórkowej jestem silniejszy niż kiedykolwiek - powiedział Frampton.

Przed zwycięstwem nad Santa Cruzem niepokonany 29-latek święcił też triumfy w wadze super koguciej, gdzie zunifikował w lutym br. pasy IBF i WBA.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.