WARD NIE PRZYSZEDŁ NA KONFERENCJĘ Z KOWALIOWEM. WALKA ZAGROŻONA?

Redakcja, boxingscene.com / fightnews.com

2016-08-10

Wbrew pozorom nie jest jeszcze przesądzone, że dojdzie do hitowej walki Siergieja Kowaliowa (30-0-1, 26 KO) z Andre Wardem (30-0, 15 KO), która planowana jest na 19 listopada.

Amerykanin pokonał w miniony weekend Alexandra Branda i zaraz potem ogłoszono, że w kolejnym pojedynku zmierzy się z liderem wagi półciężkiej. We wtorek odbyła się jednak konferencja prasowa, na której Kathy Duva, promotorka Rosjanina, przyznała, że na dobrą sprawę niczego jeszcze nie można być pewnym.

- Walka się odbędzie, jeśli będzie chciał tego Andre Ward, a w tej chwili nie mogę zagwarantować, że chce - powiedziała szefowa Main Events, która negocjacje z reprezentującą Amerykanina grupą Roc Nation określiła jako "prawdziwe piekło".

Jednym z głównych problemów jest lokalizacja. Pojedynek miał się odbyć w T-Mobile Arena w Las Vegas, lecz Roc Nation myśli o innym miejscu. Przez to Duva nie mogła we wtorek przekazać kibicom żadnych informacji o biletach. - Mamy w każdym razie nadzieje, że gdzieś do tej walki dojdzie - stwierdziła.

Sam Ward na konferencji się nie stawił. - Gdzie jest Andre? Jestem bardzo zawiedziony, bo robimy to dla kibiców. Oby pojawił się w ringu - skomentował Kowaliow.