BRYTYJCZYCY WYBRALI SWOJEGO NAJLEPSZEGO BOKSERA. FURY PIĄTY

Redakcja, Sky Sports

2016-08-09

Tyson Fury (25-0, 18 KO) odniósł w ubiegłym roku jedno z największych zwycięstw w historii brytyjskiego boksu, ale osławiony ze względy na rozliczne kontrowersje Anglik nie cieszy się dużym poparciem kibiców. W rankingu na najlepszego brytyjskiego zawodnika Sky Sports zajął dopiero piątą lokatę.

W ankiecie brytyjskiego portalu oddano blisko 400 tysięcy głosów. Wybierać można było spośród czternastu mistrzów pochodzących z Wysp.

TYSON FURY: SERWIS SPECJALNY >>>

Na pierwszym miejscu uplasował się Carl Frampton (23-0, 14 KO), zunifikowany mistrz wagi super koguciej, który pod koniec lipca zwyciężył niepokonanego Leo Santa Cruza i dołożył do swojej kolekcji pas WBA w piórkowej. Irlandczyk nieznanego wyprzedził czempiona IBF w kategorii ciężkiej Anthony'ego Joshuę (17-0, 17 KO). Podium zamyka mistrz półśredniej Kell Brook (36-0, 25 KO).

Fury'ego wyprzedził jeszcze Anthony Crolla (31-4-3, 13 KO), właściciel pasa WBA w wadze lekkiej.

Sam zwycięzca rankingu, zapytany o to, kogo umieściłby na pierwszym miejscu, przyznał, że byłby to Fury.

- Trudno go pominąć. Pokonał Kliczkę i został zunifikowanym mistrzem dywizji ciężkiej. Wszyscy go lubią. To prawdziwa osobowość, nie znam go osobiście, ale często się śmieję dzięki temu wszystkiemu, co wyprawia. Moja wygrana [nad Santa Cruzem] jest ciągle świeża, ludzie mają ją w pamięci, więc na pewno dzięki temu zdobyłem część głosów - powiedział.