GŁOWACKI-USYK: 'GŁÓWKA' JUTRO ZACZYNA SPARINGI

Redakcja, Informacja własna/Puncher

2016-08-08

- Pracujemy nad mocą, wytrzymałością, są biegi interwałowe, a od jutra rozpoczynamy już sparingi - mówi Krzysztof Głowacki (26-0, 16 KO), który 17 września spotka się w obowiązkowej obronie pasa WBO wagi junior ciężkiej z Aleksandrem Usykiem (9-0, 9 KO).

- Już się nakręcam i bardzo cieszę, że ta walka odbędzie się właśnie w Polsce. Forma rośnie, omijają mnie kontuzje, a to przecież najważniejsze. Są momenty zmęczenia, ale tak bywa podczas ciężkich przygotowań. Ucieszył mnie również fakt, że bukmacherzy stawiają na mojego rywala, bo to mnie jeszcze dodatkowo nakręca i motywuje. Szczerze mówiąc lubię być stawiany w takiej sytuacji, gdy to inni są uważani za faworytów. Nie interesuje mnie co robi rywal, co się mówi, tylko koncentruję się wyłącznie na sobie. Nawet do tego stopnia, że to mój trener ogląda na okrągło walki Usyka i to on przychodząc na trening mówi potem, co przeciwnik robi dobrze, a gdzie ma luki. Ja myślę tylko o sobie - nie ukrywa "Główka".

- Ja jestem mistrzem świata, on póki co tylko mistrzem olimpijskim, gdzie boksuje się przecież po trzy rundy. Zobaczymy jak Usyk zachowa się po otrzymaniu mocnego uderzenia i na dłuższym dystansie, gdzie trzeba umiejętnie rozkładać siły - dodał Głowacki.

SPARINGPARTNERZY GŁOWACKIEGO >>>

Za dwa tygodnie obaj pięściarze pojawią się na północy Polski i w ramach podkręcenia atmosfery odbędą jeszcze treningi medialne oraz odpowiedzą na pytania dziennikarzy.