KOWALIOW-WARD OFICJALNIE 19 LISTOPADA

Redakcja, Informacja prasowa

2016-08-07

Zaraz po zwycięstwie Andre Warda (30-0, 15 KO) nad Alexandrem Brandem (25-2, 19 KO) oficjalnie ogłoszono, że Amerykanin spotka się w kolejnym pojedynku z Siergiejem Kowaliowem (30-0-1, 26 KO). Walka reklamowana jako potyczka o miano lidera rankingów P4P odbędzie się 19 listopada i zostanie pokazana za oceanem przez telewizję HBO.

- Myślę, że jest gotowy. Ja też jestem gotowy. Walka z Chilembą była podobna do tego, jak będzie wyglądać starcie z Wardem. To wielki mistrz, co dzisiaj udowodnił. Chcę powiedzieć tylko tyle - zróbmy to 19 listopada na HBO - stwierdził Rosjanin po triumfie Amerykanina.

- Jestem podekscytowany, czekam na to z niecierpliwością. Chcę mistrzem wagi półciężkiej. Pokonałem ostatnią przeszkodą [Branda], Kowaliow wcześniej zrobił to samo. Zobaczymy się w listopadzie - mówił z kolei Ward.

Kowaliow i Ward zajmują odpowiednio drugie i czwarte miejsce w zestawieniu najlepszych zawodników świata bez podziału na kategorie wagowe magazynu The Ring. Rozdziela ich Giennadij Gołowkin, a pierwszy jest Roman Gonzalez.

Stawką listopadowej potyczki będą należące do "Krushera" pasy WBO, IBF i WBO w kategorii półciężkiej.