DARMANI ROCK TYM RAZEM NA PUNKTY

Podczas gali Ward vs Brand w Oakland po raz czwarty kibicom zaprezentował się uważany za jednego z ciekawszych zawodników wagi ciężkiej, zaledwie 20-letni Darmani Rock (4-0, 3 KO). Naprzeciw niego stanął natomiast znany zawodnik MMA - znacznie lepszy niż wskazywałby na to rekord Mike Kyle (1-3-1, 1 KO).

Początek świetny dla faworyta. Młody prospekt pozornie oddawał inicjatywę, ale tak naprawdę wciągał rywala na mocną kontrę prawym sierpowym i właśnie w ten sposób dwukrotnie go skarcił. Na początku drugiej rundy poczuł się jednak zbyt pewnie, zlekceważył przeciwnika, inkasując bardzo mocny prawy sierp na brodę. Przez moment był zraniony, ratował się klinczem, lecz szybko doszedł do siebie. W trzeciej odsłonie wrócił do głosu, kontrując prawą ręką i dwukrotnie zaskakując byłego zawodnika organizacji UFC dla odmiany lewym sierpowym.

Po wysokim tempie w trzech pierwszych rundach, w czwartej obaj trochę spuścili z tonu. Rock zmienił pozycję na mańkuta i niespełna minutę przed ostatnim gongiem huknął lewym sierpowym. Sędzia wyliczył Kyle'a do ośmiu i choć ten przeżywał trudne chwile, to zdołał dotrwać do końca. Tym samym Rock zanotował czwarte zwycięstwo, ale pierwsze na pełnym dystansie. Sędziowie punktowali na jego korzyść 39:36, 39:36 i 40:35.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: pavlus
Data: 07-08-2016 16:12:53 
Słabiutko się zaprezentował. Jeszcze długo z niego nic nie będzie.
 Autor komentarza: Ghostbuster
Data: 07-08-2016 17:30:40 
Trudno coś powiedzieć na temat Darmaniego Rocka. Jak na swoje gabaryty to ma przyzwoitą pracę nóg, ma szybkie ręce, potrafi przyśpieszać tempo. W tej walce dał się łatwo trafiać, ale trzeba przyjąć poprawkę na jego małe doświadczenie i fakt, że najmocniejszy cios jaki otrzymał był chyba w trakcie, gdy Rock wyprowadzał prawy podbródkowy. Ten cios jest używany częściej przez doświadczonych, albo dobrze wyszkolonych zawodników, bo jest on wyprowadzany wtedy gdy jest się blisko rywala i jest się wtedy narażonym na kontrę. Darmani ma potencjał i będę przyglądał się jego postępom. Sprawia wrażenie zawodnika, który rozumie boks, ale ewidentnie musi popracować nad techniką i dobrze jakby trochę popracował nad sylwetką. Ja uważam, że to ciekawy prospekt.
 Autor komentarza: Mars
Data: 07-08-2016 20:44:07 
Pierwszy raz widziałem go dzisiaj rano w ringu i zrobił na mnie wrażenie.
Piekielnie szybki jak na swoją wagę, przyśpiesza a co najważniejsze czuje to co robi.
W 4 rundzie zmiana pozycji na mańkuta, trochę śmiesznie to wyglądało przy tak małym doświadczeniu :)
ale... przyniosło efekty, posadził przeciwnika i sądzę jakby walka trwała 2 rundy dłużej to byłoby ko.
Przypomina mi trochę Lemona Bruwstera, tylko mam wrażenie że z dużo większym potencjałem.
Jak kolega powyżej napisał musi popracować na sylwetką, bo z techniką co widać w 4 rundzie uskutecznia jak na swoje możliwości, także raczej otwarty na szkolenie.
20 lat ale petarda w łapie jest, bynajmniej nie sztuczna a wrodzona, heavy.
Nie dziwie się że Jay Z przygarną go, sam jakbym był promotorem to po obejrzeniu dzisiejszej walki brałbym go w ciemno.
Potencjał ma.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.