ŁAZARIAN POWRÓCI NA GALI W TCZEWIE

Redakcja, Informacja własna

2016-08-04

 

Po ponad sześciu latach między liny powróci swego czasu uważany za jednego z najbardziej uzdolnionych pięściarzy młodego pokolenia na naszym podwórku Artur Łazarian (1-0). 4 lutego na gali w Tczewie jego rywalem będzie Kamil Kulczyk (1-3, 0 KO).

Pięściarz mający ormiańskie korzenie w czasach amatorskich dwukrotnie wygrał z Arturem Szpilką, a także był zapraszany na sparingi do grupy Universum. Niestety, jego kariera została zastopowana przez problemy z prawem. Teraz Łazarian zapewnia, że wraca po sportowy sukces. Jego powrót na gali Thunder Fighting Championship odbędzie się w kategorii ciężkiej, jednak docelowo ma on boksować w wadze półciężkiej.

Główną atrakcją lutowej imprezy będzie rewanżowe starcie Damiana Mielewczyka z Piotrem Szczukowskim. Do ich pierwszego spotkania doszło w listopadzie na gali w Hotelu nad Wisłą, gdzie po bardzo wyrównanym początku „Miela” odzyskał inicjatywę i zwyciężył na punkty. Szczukowski jest wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski, a także uczestnik Mistrzostw Europy. Dla Mielewczyka walka w Tczewie będzie powrotem do ringu po świetnym występie na gali w Kanadzie.