RIO 2016: JEWGIENIJ TISZCZENKO, FAWORYT DO ZŁOTA W WADZE CIĘŻKIEJ

Redakcja, AllBoxing.ru

2016-08-01

Jewgienij Tiszczenko (-91kg) jako aktualny mistrz świata i Europy wydaje się być głównym kandydatem do złota rozpoczynających się za kilkadziesiąt godzin Igrzysk Olimpijskich w Rio. Co słychać na finiszu przygotowań u tego znakomitego Rosjanina?

- Od 10 do 25 lipca mieliśmy ciężki obóz w Soczi, gdzie trenowaliśmy trzy razy dziennie, z czego dwa treningi to zajęcia indywidualne. Teraz pracujemy już na znacznie mniejszych obrotach. Najważniejsza jest odpowiednia aklimatyzacja, tak by przyzwyczaić się do tutejszych warunków i nowej strefy czasowej. W mojej kategorii problemy może sprawić od ośmiu do dziesięciu zawodników. Ale ring nie wybacza lekceważenia przeciwników, więc do każdego podejdę tak samo skoncentrowany - zapewnia obchodzący niedawno 25. urodziny mocarz z Krasnodaru.

- Po raz pierwszy od 32 lat pięściarze będą rywalizować podczas igrzysk bez kasków i nie ukrywam, że czuję się teraz dużo bardziej komfortowo. Początkowo zawodnicy przyzwyczajeni do kasków zderzali się głowami i było sporo kontuzji, ale dziś już boksują inaczej, a taka forma jest dużo bardziej atrakcyjna dla kibiców - kontynuował Tiszczenko, który wcale nie obawia się rywalizacji z zawodowcami, którzy w od tych igrzysk mogą rywalizować o medale olimpijskie.

- Jest jedno znane nazwisko w wadze lekkiej i jedno w półciężkiej. W moim limicie prawo startu wywalczył też reprezentujący Niemcy David Graf, ale szczerze mówiąc wątpię, by zawodowcy byli w stanie rywalizować o medale - dodał Tiszczenko.

Przypomnijmy, że jednym z rywali Rosjanina będzie nasz Igor Jakubowski (-91kg). Pięściarz z Konina w zeszłym roku doszedł aż do finału Mistrzostw Europy, lecz nie wyszedł do walki o złoto przeciwko Tiszczence z powodu kontuzji. Poniżej przypominamy Wam dwie walki reprezentanta Sbornej z zeszłorocznych ME w Samokowie, jakie zarejestrowała kamera BOKSER.ORG.