RIO 2016: JEWGIENIJ TISZCZENKO, FAWORYT DO ZŁOTA W WADZE CIĘŻKIEJ

Jewgienij Tiszczenko (-91kg) jako aktualny mistrz świata i Europy wydaje się być głównym kandydatem do złota rozpoczynających się za kilkadziesiąt godzin Igrzysk Olimpijskich w Rio. Co słychać na finiszu przygotowań u tego znakomitego Rosjanina?

- Od 10 do 25 lipca mieliśmy ciężki obóz w Soczi, gdzie trenowaliśmy trzy razy dziennie, z czego dwa treningi to zajęcia indywidualne. Teraz pracujemy już na znacznie mniejszych obrotach. Najważniejsza jest odpowiednia aklimatyzacja, tak by przyzwyczaić się do tutejszych warunków i nowej strefy czasowej. W mojej kategorii problemy może sprawić od ośmiu do dziesięciu zawodników. Ale ring nie wybacza lekceważenia przeciwników, więc do każdego podejdę tak samo skoncentrowany - zapewnia obchodzący niedawno 25. urodziny mocarz z Krasnodaru.

- Po raz pierwszy od 32 lat pięściarze będą rywalizować podczas igrzysk bez kasków i nie ukrywam, że czuję się teraz dużo bardziej komfortowo. Początkowo zawodnicy przyzwyczajeni do kasków zderzali się głowami i było sporo kontuzji, ale dziś już boksują inaczej, a taka forma jest dużo bardziej atrakcyjna dla kibiców - kontynuował Tiszczenko, który wcale nie obawia się rywalizacji z zawodowcami, którzy w od tych igrzysk mogą rywalizować o medale olimpijskie.

- Jest jedno znane nazwisko w wadze lekkiej i jedno w półciężkiej. W moim limicie prawo startu wywalczył też reprezentujący Niemcy David Graf, ale szczerze mówiąc wątpię, by zawodowcy byli w stanie rywalizować o medale - dodał Tiszczenko.

Przypomnijmy, że jednym z rywali Rosjanina będzie nasz Igor Jakubowski (-91kg). Pięściarz z Konina w zeszłym roku doszedł aż do finału Mistrzostw Europy, lecz nie wyszedł do walki o złoto przeciwko Tiszczence z powodu kontuzji. Poniżej przypominamy Wam dwie walki reprezentanta Sbornej z zeszłorocznych ME w Samokowie, jakie zarejestrowała kamera BOKSER.ORG.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Chapson
Data: 01-08-2016 20:07:26 
Savon jest większym faworytem i myślę że weźmie rewanż za MŚ
 Autor komentarza: Furmi
Data: 01-08-2016 22:28:58 
Wyróżnianie faworytów jest gdybaniem, ale ja powiem tak... Dla mnie Savon był nieznacznie lepszy w finale MŚ i to on powinien wtedy sięgnąć po złoto, natomiast ewidentnie Tiszczenko idzie z sezonu na sezon w górę i chyba jednak postawiłbym (gdybym musiał) właśnie na niego w Rio. Ale tam będzie jeszcze kilka dobrych nazwisk, miejmy nadzieję, że w walce o medale włączy się też Igor.
 Autor komentarza: Jablo
Data: 02-08-2016 07:48:33 
Ile lat ma Tiszczenko?
 Autor komentarza: MLJ
Data: 02-08-2016 08:55:40 
Jablo przeczytaj artykuł..
 Autor komentarza: starycap
Data: 02-08-2016 09:34:07 
w tej walce na MŚ lepszym był Tiszczenko.Ale to co prezentowali w ringu to dziadostwo .Jeżeli taki Jakubowski boi się wyjść do ringu z takim paralitykiem bo w żadną kontuzję nie wierzę to jaki on poziom reprezentuje Ten cały Tiszczenko uderzał w tył głowy a sędziowie nie widzieli bo byli chorzy na oczy i faktycznie zadawał w tych walkach trochę serii-kilka na walkę.I on mówi,że się nie boi zawodowców i słusznie ale dlatego ,że nie przyjechali.Z takim boksem to za stodołę.
 Autor komentarza: Jablo
Data: 02-08-2016 09:37:23 
Ok, przeoczyłem. Igorowi będzie bardzo ciężko zdobyć medal. Jest jeszcze Lewit z którym przegrywał w WSB. Russo już stary, ale bardzo doświadczony. No nic... trzymamy kciuki!
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.