MARQUEZ CORAZ BLIŻEJ EMERYTURY

Redakcja, ESPN Deportes

2016-07-30

Juan Manuel Marquez (56-7-1, 40 KO) wciąż nie podjął decyzji, ale przyznaje, że w tej chwili skłania się ku temu, by przejść na bokserską emeryturę.

- To była kariera wielu satysfakcji, trwała prawie 23 lata i czuję się usatysfakcjonowany - oznajmił "Dinamita", który w sierpniu będzie świętować swoje 43 urodziny.

Był plan, aby Meksykanin boksował pod koniec roku z Miguelem Cotto (40-5, 33 KO), jednak reprezentanci obu pięściarzy nie zdołali osiągnąć porozumienia odnośnie limitu wagowego.

- Nie żałuję, chcieliśmy doprowadzić do tej walki, ale koniec końców Miguel nie zgodził się na 147 funtów, a ja nie zgodziłem się na 150. Żaden nie chciał ustąpić. Dla mnie walka w 150 funtach oznaczałaby oddanie zbyt dużo pola. Tak samo jak dla mnich walka w 147 - wyjaśnił Marquez.

Choć coraz poważniej myśli o emeryturze, Meksykanin wciąż zostawia sobie furtkę do kolejnego, pożegnalnego już występu.

- Musimy zobaczyć, czy nam coś zaoferują. Poza tym muszę sprawdzić, jak będę się prezentować na treningach. Jeśli nie pojawi się nic istotnego, wybiorę emeryturę - stwierdził.

Były mistrz czterech kategorii wagowych ostatni pojedynek stoczył w maju 2014 roku. Zwyciężył wtedy wyraźnie na punkty Mike'a Alvarado.