WOKÓŁ WAGI CIĘŻKIEJ (27.07.2016)

Redakcja, Informacja prasowa

2016-07-27

Nie o wszystkim piszemy szerzej, a sporo dzieje się w świecie boksu zawodowego. Teraz w telegraficznym skrócie przedstawiamy Wam informacje z samej tylko wagi ciężkiej.

Lucas Browne (24-0, 21 KO) został zrzucony z tronu WBA Regular za rzekomy doping. Teraz dołączył jako jeden z pierwszych do programu federacji WBC. Pod auspicjami VADA może być badany 365 dni w roku, a więc musi też na okrągło podawać miejsce swojego pobytu.

Otto Wallin (15-0, 11 KO) to jeden z ciekawszych prospektów wagi ciężkiej. Blisko dwumetrowy Szwed kolejny pojedynek stoczy 10 września w Sztokholmie, mając za przeciwnika Osborne'a Machimanę (21-8-2, 16 KO). A teraz już wiemy, że wcześniej posparuje z naszym Krzyśkiem Głowackim.

Wiaczesław Głazkow (21-1-1, 13 KO) nadal rehabilituje kontuzjowane kolano. Przypomnijmy, iż uraz ten pogrzebał jego marzenia o zdobyciu tytułu mistrza świata. W trakcie walki z Charlesem Martinem o wakujący pas IBF padł bez ciosu i dopiero powtórki pokazały, jak poważna była to kontuzja. - Nie mogę jeszcze trenować, ale lekarze pozwalają już na lekkie przebieżki. Jeśli nadal wszystko będzie przebiegało po naszej myśli, być może wrócę w listopadzie podczas gali w Soczi - powiedział Głazkow.

Pół roku po udanym debiucie Siergiej Werwejko (1-0, 1 KO) kolejny pojedynek stoczy 20 sierpnia w Międzyzdrojach. Jego przeciwnikiem na dystansie sześciu rund będzie Władimir Gonczarow (5-3, 4 KO).